کد خبر 552269

رییس مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد؛

احتمال وقوع فاجعه انسانی در خوزستان

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: اگر پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت نشود فاجعه انسانی در راه خواهد بود و تعداد بیشتری از مردم بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست می‌دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا ؛ سیدمحمد علوی روز دوشنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا خوزستان که در محل استانداری برگزار شد اظهار داشت: میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان خوزستان وضعیت مطلوبی ندارند، حداقل سطح انتظار ما در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی ۷۰ درصد است اگرچه حد مطلوب آن ۹۵ درصد است.

وی افزود: اکنون در خوشبینانه ترین حالت میزان رعایت پروتکل ها در استان خوزستان ۵۰ درصد است که طبق شواهد عینی مطمئنا از این رقم هم پایین تر است.

رییس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه رعایت پروتکل ها حرف اول و اساسی را در کنترل بیماری می زند گفت: واریته دلتا متفاوت تر از نوع انگلیسی و نوع چینی است. اگر قبلا یک نفر می توانست حدود ۲ نفر را مبتلا کند اکنون ویروس دلتا می تواند تا ۱۵ نفر را مبتلا کند که بسیار خطرناک است.

وی عنوان کرد: از روز گذشته میزان مراجعه به بیمارستان ها و موارد بستری بیش از توان مراکز درمانی خوزستان است به گونه ای که تخت های بیمارستانی جوابگوی میزان بستری ها نیست. در تلاش هستیم از سالن های بزرگ ورزشی که مجهز به سیستم خنک کننده هستند برای بستری بیماران استفاده کنیم.

علوی گفت: روز گذشته آمار مرگ و میر در کشور بیش از ۵۵۰ نفر بود که این تعداد فوتی در یک روز بی سابقه است اگرچه پیش بینی می شود اگر رعایت پروتکل ها به حد مطلوبی نرسد ممکن است موارد مرگ تا حدود یک هزار نفر در روز برسد.

وی افزود: اکنون واکسیناسیون با تمام توان در کشور در حال انجام است ولی تزریق تنها واکسن کافی نیست لذامردم علاوه بر تزریق ۲ دز واکسن، باز هم باید شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند.

در حال حاضر ۱۷ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، پنج شهرستان نارنجی و پنج شهرستان زرد کرونایی هستند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر