از نظر وزیر آموزش و پرورش؛

سطح کیفی معلمان چطور است؟

وزیر آموزش و پرورش گفت: خوشبختانه گزارش‌های ارائه شده به همراه آمار و ارقام به دست آمده، نشان دهنده حرکت به سمت جلو است ولی نمی‌توانیم این آمار را ملاکی برای دسترسی به معلمان توانمند قرار دهیم و بیان کنیم معلمان با کیفیت را تربیت کرده‌ایم.

سطح کیفی معلمان چطور است؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محسن حاجی میرزایی در نشست با اعضای هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، اظهار کرد: فلسفه وجودی تشکیل این جلسه، بحث و بررسی مأموریت‌ها، کیفیت برنامه‌ها و دغدغه‌های احتمالی در دانشگاه فرهنگیان است.

وی افزود: شاید بزرگ‌ترین فرصت جمهوری اسلامی برای تمدن‌سازی، نظام تعلیم و تربیت باشد و من بر این باورم که علی‌رغم تمام دستاوردهایی که در حوزه تعلیم و تربیت، کسب کرده‌ایم باز هم آنگونه که باید به این حوزه توجه کافی نشده است و اگر بخواهیم در این زمینه فعالیت کنیم با ظرفیتی بسیار بیش از آنچه امروز مورد استفاده قرار گرفته، مواجه خواهیم بود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این که رکن اصلی آموزش و پرورش، معلمان هستند، گفت: بر اساس دستورالعمل جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش، لازم است معلمان قبل از ورود به عرصه معلمی در دانشگاه فرهنگیان، آموزش ببینند و تربیت شوند بنابراین باید از توانایی برنامه‌های آموزشی دانشگاه فرهنگیان، برای تربیت معلمان توانمند و مسئولیت‌پذیر اطمینان حاصل کرد.

حاجی میرزایی افزود: خوشبختانه گزارش‌های ارائه شده به همراه آمار و ارقام به دست آمده، نشان دهنده حرکت به سمت جلو است ولی نمی توانیم این آمار را ملاکی برای دسترسی به معلمان توانمند و باکیفیت قرار دهیم و به صورت قاطع بیان کنیم که در این شرایط معلمانی باکیفیت را تربیت کرده‌ایم.

ارسال نظر
ارسال نظر

 • بهنام
  ۱ ۰

  به جای این چرت وپرت برو نگاه کن‌امروز حق وحقوق همه رودادند فقط معلم ها رومبگندنامه بدیم‌ ریس جمهور مثلا تووزیری برو دنبال پنجاه درصدبه جای این چرت وپرت گفتن

 • ناشناس
  ۱ ۰

  به جای این همه فلسفه بافی پیگیرمطالبات معلمان باش رتبه بندی به کجا رسیده آقای وزیر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بی کیفیت خود شما هستید