کد خبر 523911

به علت کمبود معلم؛

استخدام آموزش و پرورش امسال نیز ادامه دارد؟

معاون وزارت آموزش و پرورش درباره آمار دقیق کمبود معلم در هر مقطع تحصیلی، گفت: فعلا نمی‌توانیم این آمار را ارائه کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: برنامه هفتم توسعه در حوزه آموزش و پرورش باید فراتر از ابلاغ وظایف آموزش و پرورش باشد و به جراحی فرآیندهای آموزش و پرورش بپردازد و باید به تدوین آن برای باسازی فرآیندهای کاری آموزش و پرورش بپردازیم‌.

الهیار ترکمن درباره  کمبود معلم و عدم ارائه آمار دقیق و جزئی درباره وضعیت کمبود معلم در هر مقطع تحصیلی، عنوان کرد: درست است این کمبودها را به صورت ریز و رسانه‌ای اعلام نکردیم البته کمبود معلم را به سازمان اداری و استخدامی اعلام کرده‌ایم و اگر کمبود معلم اعلام شود شاید به نفع آموزش و پرورش نباشد، باید مجوز سال 1400 را دریافت کنیم و پس از آن اعلام خواهیم کرد. در فرصت مقتضی آمار تفصیلی را اعلام می کنیم.

وی ادامه داد: کارگروهی را با سازمان اداری و استخدامی و برنامه و بودجه داشتیم همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی سال گذشته مصوبه‌ای را درباره ساماندهی جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش داشت که نسبت دانش آموز به معلم را هم مشخص می‌کند، وقتی به این نسبت دست یابیم،  تفکیک مشاغل تخصصی را علاوه بر مشاغل آموزشی خواهیم داشت و اگر این نسبت‌ها دقیق رعایت شود بسیاری از مسائل را حل می‌کند همچنین شورای عالی آموزش و پرورش برای جذب مشاور و مربی بهداشت دستور کار مشخص دارد و موضوع روز گذشته به این مسئله اختصاص داشت.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: آمار کمبود نیرو را به سازمان اداری و استخدامی ارائه کردیم و تلاش می کنیم مجوز را بگیریم، اطلاعات به صورت ریز و جزئی در آموزش و پرورش وجود دارد، اگر ریز اطلاعات را رسانه‌ای کنیم در مناسبات ما با سازمان اداری و استخدامی تاثیر دارد  همچنین تعدادنیاز ما براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش و از سوی دیگر روش‌های جذب کاملا مشخص است.

الهیارترکمن گفت:  بسته‌ای که برای تامین نیرو برای هر سال تحصیلی براساس قوانین و مقررات موجود اسفند می‌کنیم شامل فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان،  ماده 28، حق التدریس آزاد، حق التدریس شاغلان و بازنشستگان، سرباز معلم،  خرید خدمات و تدریس معاونان مدارس است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • حامد
  ۱ ۰

  سلام اموزش پرورش چراازمون میزاره بعد قبول میشن هر سال از مصاحبه مندازه مگه ملت مخسره بازی شما هستن بعد میره مشتی بی سواد را استخدام میکنه نکنید ایکارا را خدا بالاسر هست

 • نورالدین
  ۰ ۰

  میخوام استخدام اموزش پرورش بشم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام من مهندسی کشاورزی خوندم خیلی هم زحمت کشیدم خیلی هم هزینه کردم ولی متاسفانه کاری نیست که بکنم ،چیکار کنم ،نه درآمدی ،نه امیدی ،نه شانسی مونده ،سنمون هم که داره میره بالا

 • طیبه
  ۰ ۰

  سلام من سال۹۰برای مشاوره تحصیلی قبول شدم هم درمصاحبه وهم درگزینش قبول شدم گفتنددرلیست ذخیره هامانده ام بعداهم هیچ خبری از استخدام نشد