کد خبر 522284
وزیر آموزش و پرورش تشریح کرد؛

برنامه‌های مهم آموزش و پرورش برای فرهنگیان

حاجی میرزایی گفت: در سال ۱۴۰۰ تمرکز بر اجرای سند تحول بنیادین است که پنج تحول اساسی نیروی انسانی، برنامه درسی ملی، مدرسه و دانش‌آموز، نظام سنجش و ارزشیابی در اولویت امور قرار دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، حاجی میرزایی تمرکز بر اجرای زیرنظام‌های سند تحول بنیادین را از مهم‌ترین برنامه‌های آموزش و پرورش در سال گذشته و همچنین سال ۱۴۰۰ عنوان کرد و گفت: برای اجرای سند تحول ۶ زیر نظام تایید، تصویب و ابلاغ  شده و همچنین برای اجرای هرکدام این زیرنظام‌ها مسئولی تلاش می‌کند.

وزیر آموزش و پرورش افزود: زیرنظام مجموعه‌ای از اهداف، راهبردها و اقدامات است که این اهداف و اقدامات و راهبردها هم‌وزن نیستند و برخی اولویت بیشتر یا تقدم زمانی بیشتری دارند.

حاجی میرزایی ادامه داد: همچنین در سال ۱۴۰۰ تمرکز بر اجرای سند تحول بنیادین است که پنج تحول اساسی نیروی انسانی، برنامه درسی ملی، مدرسه و دانش‌آموز، نظام سنجش و ارزشیابی در اولویت امور قرار دارند.

وی یادآور شد: استمرار آموزش در بستر شاد و فضای مجازی و پیش‌بینی تمهیدات لازم برای شروع سال تحصیلی و به پایان بردن سال تحصیلی جاری از دیگر اموری است که در سال ۱۴۰۰ به طور ویژه به آن پرداخته می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: یکپارچه سازی سامانه‌ها که اسفند سال گذشته به پایان رسید، نیز در حال تست شدن است. همچنین برای سند دار شدن املاک آموزش و پرورش تعیین اولویت شده که با توافقات سازمان ثبت اسناد و بنیاد مسکن قرار شد همه دفاتر و همه املاک دارای سند شود.

ارسال نظر

 • رضا
  ۵ ۰

  ازدیدن این خبرمسرت بخش وافتخارآمیزالان درپوست خودم نمی گنجم ونمیدونم چطوری ازاین وزیرباسوادتشکرکنم که شب وروزش شده دادن خبرخوش به معلمان.بابایکم استراحت کن ماراضی نیستیم اینهمه بخاطرماتلاش کنی ومعلم ها روهرروزبااخبارت شگفت زده کنی!!!!

 • حاوک
  ۳ ۰

  من و اینهمه خوشبختی محاله محاله

 • ناشناس
  ۳ ۰

  اجرای قانونی رتبه بندی معلمان .. همسان سازی . واجرای پنجاه درصدد فصل پنجاه که نصف آن برای معلمان اجرا شد که این کار غیر قانونی اخلاق قانون است

 • ناشناس
  ۲ ۰

  لطف کن قبل از اجرای سند تحول ابتدا 50 درصد که برای سایر کارکنان اضافه شد و برای فرهنگیان 20 درصد آن را امسال درست کن که اینقدر در حق معلمان ظلم نشود بعد هم برو سراغ اجرای سند و رتبه بندی

 • علی اکبر حیاتی
  ۰ ۰

  طیب الله انفسکم چقدر این مسؤلین به فکر آینده سازان این مملکت هستند، چقدر برای شان و منزلت فرهنگیان مسؤلین زحمت می کشند .الهی شکر حقوق می خواهیم چکار کنیم ! مگر این ملت حقوق دارند که کم یا زیاد بشه یا کسی از بی حقوقی میمیرد !