کد خبر 516472
فعالیت همه دوربین‌های ثبت پلاک مرکز مدیریت راه‌ها؛

کدام یک از مسافران نوروزی جریمه می‌شوند؟

بر اساس تغییر رنگ‌بندی شهرهای مختلف کشور از نظر شیوع ویروس کرونا، خروج و ورود خودروها با پلاک بومی و غیربومی، از و به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع است و همه دوربین های ثبت پلاک مرکز مدیریت راه ها در این مناطق فعال شده‌اند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، آخرین وضعیت شهرهای کشور نشان می‌دهد که ۶۷ شهر از جمله تهران، در شرایط قرمز و نارنجی قرار دارند. علیرضا رییسی- سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، پیش از این در این باره گفته بود: شهرهای قرمز از تعداد ۹ شهر در ۲۵ اسفند به ۲۳ شهر و شهرهای نارنجی از ۳۱ شهر به ۴۴ شهر افزایش یافته، همچنین اکنون ۲۸۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۹۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر این اساس و با توجه مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا وضعیت سفرهای نوروزی تغییر کرده است و مردم نمی‌توانند به شهرهای قرمز و نارنجی وارد شده و یا از آنها خارج شوند.

بر اساس پیگیری‌ها از مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل و نقل جاده‌ای کشور، از روز گذشته بنا به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا همه دوربین‌های ثبت پلاک در ورودی و خروجی شهرهای قرمز و نارنجی فعال شده‌اند.

طبق رنگ‌بندی جدید اعلام شده، برای مناطق مختلف کشور اگر  خودرویی با پلاک بومی از یک شهر یا استان قرمز و نارنجی خارج شود، شماره پلاکش ثبت شده و برای اعمال جریمه برای  پلیس ارسال خواهد شد. همچنین اگر خودرویی با پلاک غیر بومی قصد ورود به شهرها و مناطق قرمز و نارنجی را داشته باشد نیز مشمول همین فرایند می‌شود. به عنوان مثال، از روز گذشته، ساکنان استان تهران، با توجه تغییر وضعیت شیوع ویروس کرونا در پایتخت و نارنجی شدن استان، نمی‌توانند از هیچ کدام از محورهای مواصلاتی تهران خارج شوند. اگر خودرویی با پلاک تهران قصد سفر از پایتخت را داشته باشد، مشمول جریمه پانصد هزار تومانی مختص مناطق نارنجی خواهد شد.

البته پس از اعلام رنگ‌بندی جدید شهرها در صورتی که با خودرو شخصی به یکی از مناطق نارنجی یا قرمز سفر کرده باشید، می‌توانید تا ۷۲ ساعت بدون اعمال جریمه به شهر خود بازگردید.

به علاوه ورود خودروها با پلاک بومی به مناطق نارنجی و قرمز مشمول  جریمه نخواهد شد، یعنی اگر خودرویی با پلاک تهران قصد ورود به پایتخت را داشته باشد، جریمه نخواهد نمی‌شود، همچنین  عبور از  محورهای مواصلاتی بین استانی مانند آزادراه ها و کمربندی‌ها مصداق ورود به مناطق قرمز و نارنجی نخواهد بود و جریمه‌ نخواهد شد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۰

  لطفا به فردی که انشا روان و قابل فهم دارد ماموریت تهیه این قبیل اطلاعیه ها را واگذار کنید تا از تعبیر دو پهلو و تردید امیز نوشته هایتان جلوگیری گردد . مثلا فرد غیر بومی و پلاک بومی و محدوده های استانی ( نقطه صفری که متحمل جریمه) میشود را مشخص و اعلام نمایید .

 • ناشناس
  ۱ ۱

  تمنا داریم ورود وخروج اتومبیل های شخصی وغیر بومی را به تهران ممنوع کنید.فقط خودروهای عمومی ووسایل نقلیه عمومی بتوانند به تهران وارد شوند یا از تهران خارج شوند تا مسافران تحت کنترل باشند .با تشکر

 • حیدر
  ۱ ۰

  این رفتارهای بادست پیش کشیدن و با پا پس زدن دیگه خز شده . کسی هم اهمیت نمیده

 • معصومه
  ۱ ۰

  همشون باید جریمه بشن..ما چه گناهی کردیم ۱سال و دوماه حسرت یه رستوران به دلمون مونده، این درسته ما تو خونه حبس بشیم، برای تردد به محل کار هر روز ماشین شخصی راه بندازیم زانو درد بگیریم بعد این مردم احمق بزن مسافرت، خسته شدیم بخدا گیرم دولت ناکارآمد، سفر رفتن شما هم تقصیر دولت، چرا تا این حد به هم ظلم می کنیم

 • اراد
  ۱ ۰

  انقدربه مردم دروغ گفتن مردم دیگه باور ندارن بعضیا اصلا اسمی به نام کرونا رو نمیشناسن سود جو ها الان به خاطر خودشون این کار و میکنن وگرنه این همه گرونی میگن کرونا هست که مردم صداشون در نیاد من خودم و خانوادم بر اثر اینکه پدر خودم پزشکه چهار ماه یبار پدرمو بزور میبینیم حداقل بمونید خونه والا ماهم از وضع ملت با خبریم ولی چه میشه کرد از دستمون کاری بجز تو خونه موندن بر نمیاد