کد خبر 512492

جهانگیری؛

احیاء دریاچه ارومیه همواره از اولویت‌های دولت است

معاون اول رییس جمهوری به اهمیت دریاچه ارومیه و اقدامات صورت گرفته برای احیای این دریاچه اشاره و تاکید کرد: احیاء دریاچه ارومیه همواره از اولویت‌های دولت تدبیر و امید بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین ، اسحاق جهانگیری روز سه شنبه در جلسه دیدار نمایندگان مردم استان آذربایجان غربی با وی، استان آذربایجان غربی را از استان‌های پرظرفیت برای توسعه برشمرد و گفت: استان آذربایجان غربی از ظرفیت‌ها و مزیت‌های لازم برای پیشرفت و توسعه برخوردار است که لازم است مدیران استان این ظرفیت‌ها را در جهت توسعه به کار گیرند.

معاون اول رییس جمهوری همچنین از استان آذربایجان غربی به عنوان یکی از استان‌های پراهمیت کشور یاد کرد و افزود: استان آذربایجان غربی از استان‌های مرزی و مهم کشور است که می‌تواند نقش مهمی در صادرات و واردات و توسعه تجارت مرزی ایفا کند.

جهانگیری به اهمیت دریاچه ارومیه و اقدامات صورت گرفته برای احیای این دریاچه نیز اشاره و خاطرنشان کرد: احیاء دریاچه ارومیه همواره از اولویت‌های دولت تدبیر و امید بوده است که البته لازم است در کنار تلاش برای احیاء این دریاچه، به دغدغه‌های مردم استان در خصوص منابع آب برای کشاورزی نیز توجه شود.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به مساله کوله بری در استان آذربایجان غربی گفت: حل مساله کولبری و ساماندهی این پدیده از مهم ترین اولویت های دولت است و لازم است مساله کولبری در استان‌های آذربایجان غربی و کردستان با اتخاذ تدابیر لازم و تصمیمات راهگشا، هر چه زودتر حل و فصل شود.

در این جلسه که معاون رییس جمهوری در امور مجلس نیز حضور داشت، استاندار آذربایجان غربی به ارائه توضیحاتی در خصوص وضعیت استان پرداخت و گزارشی از طرح‌ها و برنامه‌های در دست اقدام استان ارائه کرد.

نمایندگان مردم استان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه به بیان مهم ترین دغدغه‌ها و مطالبات مردم حوزه‌های انتخابیه خود پرداختند و پیشنهاداتی را برای توسعه و پیشرفت استان در زمینه‌های مختلف ارائه کردند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر