کد خبر 510808

سازمان هواشناسی کشور خبر داد؛

بارش برف و باران فردا در غرب

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز جمعه ۱۵ اسفند غیر از جنوب شرق در اغلب نقاط کشور بارش پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز در شمال غرب، سواحل خزر، ارتفاعات البرز و خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابر ناکی و بارش پراکنده داریم.

وی افزود: روز آینده در مناطقی که ذکر شد بارش تداوم دارد و با ورود سامانه بارشی به کشور از غرب کشور بارش برف و باران در نواحی غربی کشور آغاز می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: بعد از ظهر فردا در جنوب، مرکز و شرق کشور بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت.

ضیائیان افزود: روز جمعه ۱۵ اسفند غیر از جنوب شرق در اغلب نقاط کشور بارش پیش‌بینی می‌شود، بعد از ظهر جمعه فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کاهش می‌یابد و روز شنبه فقط در شمال خراسان رضوی، خراسان شمالی و گلستان بارش پیش‌بینی می‌شود و این سامانه از مرزهای شرقی کشور خارج می‌شود.

وی گفت: شدت بارش ها در روزهای پنجشنبه وجمعه در شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب کردستان و جنوب آذربایجان غربی خواهد بود.

همچنین در شمال غرب و ارتفاعات البرز و زاگرس بارش به ‌صورت برف است.

ضیائیان افزود: بعد از ظهر جمعه ۱۵ اسفند در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور و همچنین شنبه در نوار شرقی کشور وزش باد شدید داریم که در شرق و جنوب شرق کشور گرد و خاک دور از انتظار نیست.

وی اظهار داشت: روز یکشنبه ۱۷ اسفند در اغلب نقاط کشور جوی ارام داریم.

وی افزود: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه با گذر امواج متناوب از لایه میانی جو، در شمال غرب کشور به سواحل غربی خزر بارش برف و باران خواهیم داشت.

وی بیان کرد: روزهای پنجشنبه و جمعه دریای خزر مواج خواهد بود.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران روز پنجشنبه کمی ابری همراه با وزش باد پیش بینی می شود و روز جمعه آسمان تهران ابری و بارانی است و به تدریج در بعد از ظهر جمعه کاهش ابر به دلیل وزش باد شدید در تهران داریم، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت 14 و 5 درجه خواهد بود.

وی اظهار داشت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۳۱ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و بجنورد با کمینه دمای ۴ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر