کد خبر 510138

استاندار تهران؛

فوتی‌های روزانه کرونا دوباره ۳رقمی شد

محسنی بند پی گفت: تعداد فوتی های کرونایی روزانه در کشور سه رقمی شده است، لذا باید بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی نظارت ویژه ای داشته باشیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، انوشیروان محسنی بند پی استاندار تهران در پایان جلسه استانی ستاد مبارزه با بیماری کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حال حاضر ۲۵۴ شهر وضعیت آبی دارد و بر اساس  مصوبه ستاد ملی کرونا به همه شهر‌های آبی می‌توان سفر کرد و حتی برای شهر‌های مسافر پذیر هم که زرد باشند هم دستورالعمل‌هایی مشخص شده که اگر رعایت شود مشکلی برای سفر وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر ما الان می‌گوییم که نظارت را بیشتر کنیم و از مردم خواهش میکنیم که شیوه نامه‌ها را رعایت کنند.

استاندار تهران گفت:کسی که با تور سفر می‌کند باید تست PCR منفی داشته باشند و برای کسانی که قصد سفر با وسیله شخصی دارند، سامانه‌ای در حال طراحی است و اطلاعات در آن ثبت می‌شود و تمام مواردی که لازم است، در سفر‌ها رعایت شود درحال انجام است.

استاندار تهران اظهار کرد: با توجه به خیزش جدیدی که در کشور شاهد هستیم، روند شیوع نگران کننده‌ای را مشاهده می‌کنیم و فوتی‌ها در کشور نیز سه رقمی شده، ولی با توجه به ویژگی ها، شلوغی و ازدحام جمعیت پیشگیری‌ها در استان را شاهد هستیم که باید بر فاصله گذاری اجتماعی نظارت ویژه‌ای داشته باشیم تا علاوه بر حفظ آن در جهت ارتقا گام برداریم علاوه بر آن بانک‌ها هم هستند که تراکنش‌های خود را با بهره گیری از فضای مجازی انجام می دهند تا از هر گونه ازدحام جلوگیری شود.

وی ادامه داد: در روز‌های پایانی سال در برخی بانک‌ها تجمع بیش از حد داریم و اعلام کرده ایم بانک‌ها که پیشتاز خدمات الکترونیک هستند باید در جهت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تلاش مضاعف کنند. هر بار که تصمیمی اتخاذ می‌شود یکی دو ماه اجرا می‌شود، اما در مرحله بعد به حالت سابق بر می‌گردد. امیدواریم این موارد مورد تاکید قرار گیرد و از تجمع درون بانک‌ها جلوگیری شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر