کد خبر 507882

حریرچی خبر داد؛

احتمال ١٠برابر شدن مبتلایان به کرونا

معاون کل وزیر بهداشت گفت: ممکن به وضع عراق دچار شویم و مبتلایان ما نسبت به چند روز گذشته ١٠ برابر شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، ایرج حریرچی در گفتگو با خبر 21 شبکه یک سیما با بیان اینکه ویروس انگلیسی بسیار تهاجمی و از مرزها وارد خوزستان شده است افزود: تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی از 200 نفر در روز به 3 هزار و 500 نفر در این استان و تعداد بستری ها در مقایسه با یک ماه پیش از یکصد نفر به هزار و 100 نفر افزایش یافته است.

وی گفت: عامل تشدید کننده ویروس انگلیسی رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی اما متأسفانه در برخی شهرهای خوزستان استفاده از ماسک به زیر 5 درصد و نزدیک صفر رسیده است.

حریرچی افزود: در حالی که باید در 11 شهرستان خوزستان مقررات شهرهای قرمز رعایت شود این دستورالعمل ها نه در بازار، نه در صنوف و نه در برخی دستگاه های دولتی رعایت نمی شود.

وی گفت: اکنون شیوه نامه ها 50 درصد در شهرهای قرمز خوزستان رعایت می شود.

حریرچی افزود: تردد به خارج از استان خوزستان و ورود به این استان و تردد بین شهری ممنوع شده است و مرزها بسته شده اند اما برخی پروازها و ترددهای بین استان انجام می شود و برخی بازارها و پاساژها باز هستند و دستفروشی به صورت کامل انجام می شود.

وی گفت: برای مقابله با ویروس کرونا هیچ راهی جز رعایت شیوه نامه های بهداشتی و تشدید محدودیت ها وجود ندارد.

حریرچی افزود: اکنون چنان فشاری بر بیمارستان های خوزستان وارد شده که ممکن است در خدمت رسانی دچار مشکل قابل توجهی شویم.

وی گفت: خوزستان به خیز سوم بیماری کرونا وارد شده و در استان آذربایجان غربی نیز روند ابتلا صعودی است.

حریرچی افزود: اکنون حدود 130 کشور حتی یک واکسن کرونا نیز دریافت نکرده اند و فقط 2 و 7 دهم درصد مردم جهان 1 دز واکسن تزریق کرده اند.

وی گفت: پیش بینی می شود فرآیند واکسیناسیون در کشورهای متوسط یک تا دو سال و در کشورهای فقیر تا سال 2027 میلادی زمان ببرد.

حریرچی افزود: تا آن زمان باید شیوه نامه های بهداشتی رعایت شود و اگر در 25 روز آینده این شیوه نامه ها را رعایت کنیم عید نوروز آرامی خواهیم داشت.

وی گفت: در امریکا هر ده روز یک بار تعداد مبتلایان به ویروس انگلیسی دو برابر می شود و در انگلیس بیش از 95 درصد، فرانسه بیش از 60 درصد و کشورهای دیگر اروپای غربی حدود 50 درصد موارد بیماری کرونا بر اثر ویروس انگلیسی است.

حجم ویدیو: 1.56M | مدت زمان ویدیو: 00:00:54
بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر