کد خبر 504568

فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا مطرح کرد؛

تعطیلی برخی مشاغل با هدف کاهش ازدحام جمعیت

فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: بستگی به رنگ بندی شهر تهران و با هدف کاهش ازدحام جمعیت شاید برخی از محدودیت‌ها مانند تعطیلی بعضی از مشاغل را داشته باشیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ علیرضا زالی فرمانده ستاد مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در کلانشهر تهران اظهار کرد: در حال حاضر کلانشهر تهران از نظر رنگ بندی در وضعیت زرد قرار داشته و بسیار شکننده و ناپایدار است.

او ادامه داد: متاسفانه میزان رعایت دستورالعمل‌ها در تهران کاهش پیدا کرده است و این موضوع ما را دچار چالش و مشکلاتی خواهد کرد، همچنین میزان مراجعه و بستری بیماران کرونا با یک شیب ملایم روبه افزایش است.

زالی بیان کرد: در روز‌های جمعه انتظار کاهش تردد‌های افراد در سطح شهر و به خصوص پاساژ‌ها را داشته ایم، اما با انجام بررسی‌های میدانی متوجه شده ایم که در روز‌های جمعه بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار نفر از مترو برای حمل و نقل استفاده می‌کنند.

او افزود: مردم باید به طور دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی مانند زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند و از تردد‌های غیر ضروری در سطح شهر بپرهیزند. هرگونه ساده انگاری افراد، تصمیمات عجولانه و شتاب زده مشکلاتی را در آینده با توجه به چموش بودن ویروس کرونا در کشور ایجاد خواهد کرد.

زالی گفت: یکی از نگرانی‌های ما بروز پیک بعدی بیماری کرونا است و من از تمام مردم درخواست دارم که دستور العملی‌های بهداشتی را به طور دقیق رعایت کنند.

او ادامه داد: روز‌های تعطیل باید یک پنجره فرای برای ردیابی بیماری کرونا و بررسی بهتر شاخص‌ها و وضعیت بیماری باشد، اما متاسفانه شلوغی بازار و پاساژ‌ها باعث ایجاد نگرانی در بین کارشناسان شده است.

زالی گفت: اگر این شرایط ادامه پیدا کند ما در ایام پایانی سال مانند سال گذشته اعمال محدودیت‌هایی خواهیم داشت. بستگی به رنگ بندی شهر تهران و با هدف کاهش ازدحام جمعیت و با نظر ستاد ملی کرونا شاید برخی از محدودیت‌ها مانند تعطیلی بعضی از مشاغل را داشته باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر