کد خبر 502093

آموزش و پرورش: گروگانگیری کارنامه ممنوع است

به گفته مدیرکل رسیدگی به شکایات و تخلفات آموزش و پرورش دریافت هر گونه وجه با هر عنوان از اولیای دانش‌آموزان برای ارائه کارنامه تخلف محسوب می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، محمد حسین کفراشی اظهار کرد: با مجازی شدن آموزش مدارس تعطیل شده اند و هیچ فوق برنامه‌ای در مدارس ارائه نشده است و بنابر این دریافت وجه از اولیا برای کمک به مدرسه هیچ توجیه قانونی ندارد.

وی تأکید کرد: خانواده‌ها در صورت موافقت می‌توانند به صورت اختیاری به مدرسه فرزند خود کمک کنند، اما دریافت وجه اجباری غیر قانونی است.

مدیرکل رسیدگی به شکایات و تخلفات آموزش و پرورش افزود: خانواده‌ها در صورت مشاهده می‌توانند به دفاتر رسیدگی به شکایات و تخلفات در ادارات آموزش و پرورش مراجعه و موضوع را گزارش کنند ویا با ورود به سامانه shekayat.medu.ir شکایت خود را ثبت کنند تا با متخلفان برخورد شود.

کفراشی تصریح کرد: توزیع کارنامه دانش آموزان از امروز آغاز شده است و دانش آموزان ابتدایی امروز کارنامه‌های خود را دریافت کردند. توزیع کارنامه‌های دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه به ترتیب از فردا و پس فردا آغاز خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • نیما احمدی راد
    ۰ ۰

    به نظر همه دریافت وجه در آموزش و پرورش درست نیست.ولی وقتی برای یک مدرسه بالای 100 نفر آموزش و پرورش 110 هزار تومان برای سرانه یکسال کل دانش آموزان مدرسه واریز می کند مدیران مجبور به دریافت این مبالغ برای پرداخت هزینه ها می شوند. آموزش و پرورش هم بطور کامل از این دریافتیها خبر دارد ولی برای درست کردن ظاهر کار این خبرها را منتشر می کند.