کد خبر 501583

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا؛

استخدام مشمولان غایب جریمه ۱۶میلیون تومانی دارد

سردار مهری درباره محرومیت‌های مشمولان غایب، توضیحاتی داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، سردار مهری رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا درباره محرومیت های مشمولان غایب، اظهار کرد: مشمولان خدمات سربازی ، در موعد مقرر که به سن سربازی برسند، در کشور ما یعنی وارد سن ۱۹ سالگی شوند، باید وضعیت خدمتشان را تعیین تکلیف کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی از مشمولان در حال ادامه تحصیل هستند که معافیت تحصیلی میگیرند، گفت: کسانی که به هر دلیلی به خدمت سربازی نیایند و غیبت غیر موجه داشته باشد و در دوره مقرر اعلام نکنند، در دوران سربازی اضافه خدمت می‌گیرند.

سردار مهری افزود: مشمولانی که از یک روز تا سه ماه غیبت داشته باشند ۳ ماه اضافه خدمت، مشمولانی که بیش از ۳ ماه غیبت داشته باشند ۱۸۰ روز غیبت (غیبت پشت دفترچه) برای آنها لحاظ می شود.

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا اضافه کرد: اما اگر در دوران خدمت خوب رفتار کنند، فرمانده از آنها راضی باشد و مشکل انضباطی نداشته باشند دو سوم و یا همه مدت غیبت بخشیده می ‌شود.

وی گفت: طبق مصوباتی که مجلس داشته است، افرادی که غیبت سربازی دارند، محرومیت‌هایی که در تسهیلات بانکی، شرکت در انجمن‌ها و انتخابات برای آن‌ها درنظر گرفته شده است، هنگام خروج از کشور هم محدودیت دارند و استخدام غایبان خدمت در دستگاه‌های دولتی ممنوع است.

سردار مهری بیان کرد: کلیه شرکت‌ها و کارخانه‌های خصوصی بنابر ماده ۶۳ قانون، اگر مشمول غایب را به کار گرفتند جریمه می‌شوند.

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد:صاحبان مشاغل در صورت استخدام سرباز غایب باید حدود ۱۶ میلیون تومان جریمه پرداخت کنند که اگر برای بار دوم تکرار شد جریمه آن ها دو برابر می شود و برای بار سوم مدیر آن کارگاه خصوصی به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

سردار مهری گفت: مشمولانی که نمی‌خواهند در سال‌های اول، به خدمت بروند باید دلیل موجه برای خدمت داشته باشند و بهتر است مشمولان وظیفه از همان ابتدا وضعیت خدمت خود را تعیین تکلیف کنند.

وی ادامه داد: همچنین از اول آذر ماه سال ۹۹ برای سربازان متاهل مساعدت‌هایی از جمله ۲ ماه کسری برای این افراد و به ازای هر فرزند ۳ ماه کسری در نظر گرفته شده است.

رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا خاطرنشان کرد: به افراد متاهل مانند کادر‌های انتظامی حق کادری تعلق میگیرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  لطفا بخاطر کروناغیبت هاببخشید به خاطر این بیماری افرادی نتوانسن به موقع خودرا معرفی کنند

 • علی
  ۰ ۰

  کاش یه بارم به جای مردم بودین میفهمیدن که از رو مجبوری دست به فرار یا غیبت نمیزنن خواهش این قدر سخت نگیرید جان بچه هاتون بترسید از نفرین مردم

 • ناشناس
  ۰ ۰

  از شوهرم۱۲سال گذشته با ۲تا بچه مستجرچه جوری بره سربازی زندگی های به این سختی خدادنعلت کنه شما رو

 • ناشناس
  ۰ ۰

  از رو چ مسئله ای شما سربازی رو اجبار کرده ایید.
  باید اختیاری باشه