کد خبر 500424

وزیر کشور خبر داد؛

بررسی ابعاد اجتماعی بیماری کرونا در شورای اجتماعی کشور

عبدالرضا رحمانی‌فضلی گفت: توجه به آسیب‌های اجتماعی بیماری کرونا از مسائل مهم است و ابعاد زندگی جامعه، روابط، مناسبات و کارکردها را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد و بی‌توجهی به آن می‌تواند مشکلات متعددی ایجاد کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه شورای اجتماعی کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز شورا دو دستورکار داشت؛ یکی بحث ارزیابی فعالیت‌های انجام شده در حاشیه‌های شهرها که از اولویت‌های پنجگانه‌ای بود که مقام معظم رهبری تعیین کرده بودند و در این‌باره گزارش خوبی داده شد و روند کار مثبت است.

وی افزود: در این زمینه مقرر شد با آرایش جدیدی در سازماندهی بتوانیم فعالیت‌های تازه‌ای را در این‌زمینه انجام دهیم و جمع‌بندی اقدامات انجام گرفته نیز طی جلسات بعدی ارائه خواهد شد.

وزیر کشور به دستورکار بعدی جلسه امروز شورا اشاره کرد و گفت: موضوع بعدی نیز آثار اجتماعی بیماری کرونا بود که این بیماری آثار اجتماعی مثبت و منفی و آثار کوتاه‌مدت و میان‌مدت دارد و بی‌توجهی به این آثار می‌تواند در ابعاد روانی و اجتماعی و زندگی مردم تاثیرات مهم و گاها منفی بگذارد. در این زمینه جلساتی از قبل داشتیم و یک جلسه هم با دانشگاهیانی که در این‌باره بحث‌های نظری را پیگیری کرده بودند داشتیم و امروز دستگاه‌های اجرایی، تجارب و مواجه‌های خود را با این موضوع اجتماعی ارائه کردند.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیتی که این موضوع دارد، قرار شد بقیه دستگاه‌های اجرایی نیز گزارشات خود را ارائه بدهند تا بتوانیم این‌ها را در قالب کارگروه‌ها دقیق‌تر بررسی کنیم و جمع‌بندی نهایی را با رویکرد یافتن راه‌هایی که بازدارندگی آثار منفی اجتماعی کرونا، تقویت جنبه‌های مثبت اجتماعی آن و هم‌چنین درمان برخی آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم. ضمناً مقرر خواهد بود که در سه سطح در این‌باره تصمیم‌گیری شود؛ یک سطح همین شورای اجتماعی کشور است، سطح دیگر باید به ستاد ملی مقابله با کرونا برود و تصمیم‌گیری شود و سطح دیگر که درازمدت خواهد بود، به شورای‌عالی انقلاب فرهنگی خواهیم برد.

وی اظهار داشت: توجه به آسیب‌های اجتماعی این بیماری از مسائل مهم است و ابعاد زندگی جامعه، روابط، مناسبات و کارکردها را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد و بی‌توجهی به آن می‌تواند مشکلات متعددی ایجاد کند. امیدواریم با اقداماتی که صورت می‌گیرد و با فعالیت و همکاری دانشگاه‌ها، در بازدارندگی و درمان این آسیب ها موثر و موفق باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر