کد خبر 498694

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران؛

کیفیت هوای تهران برای گروه‌های حساس ناسالم است

کیفیت هوای پایتخت امروز با شاخص لحظه‌ای ۱۰۸ در شرایط ناسالم برای گروه های حساس از جمله بیماران قلبی، ریوی، سالمندان، کودکان و زنان باردار قرار دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، براساس گزارش روز یکشنبه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ صبح امروز بر روی شاخص ۸۸ قرار گرفته است.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۱، ازن با شاخص ۲۱، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۳ و منواکسید کربن با شاخص ۳۰ بوده است.

پونک صدرنشین هوای سالم 

بر این اساس، ایستگاه‌های پونک با شاخص۵۳، شهرداری منطقه ۴  و پارک سلامت در منطقه ۱۷ با شاخص های ۶۴ و اقدسیه منطقه  یک با شاخص ۶۵ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با کمترین آلایندگی در شرایط سالم قرار دارد.

هوای شهر ری ناسالم برای همه گروه ها

همچنین در ایستگاه‌های فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۴۲، شادآبد منطقه ۱۸ با شاخص ۱۱۸، پارک قائم منطقه ۱۸ با شاخص ۱۱۳ و شریف در منطقه ۲ با شاخص ۱۱۲ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

 ۱۸۲ روز هوای سالم در تهران 

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۸۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۹۱ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۵ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.​

بیشتر بخوانید
ارسال نظر