کد خبر 494232

رییس سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد؛

عدم محدودیت برای افزایش پروازهای ترکیه

رییس سازمان هواپیمایی از افزایش پروازهای تهران – استانبول خبر داد و گفت: محدودیتی برای صدور مجوز به ایرلاین‌های ایرانی جهت پرواز به ترکیه نداریم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، تورج دهقانی زنگنه با اشاره به افزایش تردد پروازی بین ایران و ترکیه، اظهار کرد: تمامی مسافرانی که از ترکیه به ایران یا از ایران به ترکیه تردد دارند باید آزمایش به PCR مبنی بر تست منفی و نداشتن کرونا را به همراه داشته باشند.

وی گفت: اکنون ایرلاین‌های ایرانی پروازهای ایران - ترکیه را انجام می‌دهند؛ اما پیش‌ازاین شرکت‌های خارجی اقدام به ‌جابه‌جایی مسافر می‌کردند که به دلیل نرخ بالای بلیت که گاهی به 100 میلیون تومان می‌رسید، مردم همواره به آن معترض بودند.

وی با بیان این‌که نرخ بلیت ایرلاین‌های ایرانی در مسیر تهران – استانبول متعادل است و سازمان هواپیمایی بر آن نظارت دارد، تصریح کرد: مسافران در مسیر پرواز تهران – ترکیه باید حتماً تست PCR مبنی بر نداشتن کرونا به همراه داشته باشند، به همین جهت از 100 درصد ظرفیت هواپیما برای جابه‌جایی مسافر استفاده می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که محدودیت استفاده از 60 درصد ظرفیت هواپیما فقط برای پروازهای داخلی است، تاکید کرد:‌ اکثر ایرلاین های داخلی پروازهای خارجی خود به استانبول را آغاز کرده‌اند، افزود: هر شرکت هواپیمایی که بخواهد به استانبول پرواز داشته باشد محدودیتی ندارد و ما در سازمان هواپیمایی کشوری مجوز لازم را صادر می‌کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر