کد خبر 490231

در واکنش به حاشیه‌ها مطرح شد؛

روایت عراقچی از سفر اخیرش به عمان

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در پایان سفرش به عمان برای برگزاری هفتمین اجلاس کمیته مشورت‌های راهبردی ایران و عمان، در پیامی تأکید کرد افرادی که به بهانه این سفر از ملاقات‌های خیالی صحبت می‌کنند، درک درستی از شرایط کنونی ندارند.

به گزارش اقتصادآنلاین، سید عباس عراقچی معاون سیاسی که روز گذشته برای برگزاری هفتمین اجلاس کمیته مشورت‌های راهبردی ایران و عمان به مسقط پایتخت عمان سفر کرده بود، ضمن ارائه توضیحاتی درباره این سفر تأکید کرد که در این سفر هیچ ملاقات خاصی طبق برخی شایعات صورت نگرفته است.

عراقچی درباره سفرش به عمان اظهار داشت: پس از سفر دو روزه به کابل،  روز دوشنبه 24 آذر به منظور برگزاری هفتمین اجلاس کمیته مشورت‌های راهبردی جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان یک سفر چهار ساعته به عمان داشتم.ساعت 8 صبح وارد شدم،  9 صبح ملاقات با آقای بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان،  ساعت 10 شروع کمیته مشورت های راهبردی تا ساعت 12:30 و امضای یادداشت تفاهم،  و ساعت 13 پرواز با هواپیمایی تابان ایر به سمت شیراز و سپس تهران.»

وی افزود: «سفری فشرده و بسیار مفید. در میان کشورهای حوزه خلیج فارس روابط ایران با عمان همواره از ویژگی و اهمیت خاصی برخوردار بوده است.»

وی در پایان تصریح کرد: «ضمناً، قصه پردازانی که از ملاقات‌های خیالی صحبت می کنند ظاهرا درک درستی از شرایط کنونی ندارند.»

بیشتر بخوانید
ارسال نظر