کد خبر 484453

یک نماینده مجلس مطرح کرد؛

ضرورت اصلاح سریع لایحه رتبه بندی معلمان

محمد وحیدی با تاکید بر عزم جدی کمیسیون آموزش برای ملزم کردن وزارت آموزش و پرورش برای ارائه هر چه سریعتر لایحه رتبه بندی معلمان به مجلس گفت: بر اساس وعده وزیر آموزش و پرورش، لایحه رتبه بندی باید پیش از ارائه لایحه بودجه ۱۴۰۰ تقدیم مجلس شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد وحیدی عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، درباره آخرین وضعیت لایحه رتبه بندی فرهنگیان گفت: بر اساس وعده ای که وزیر آموزش و پرورش داده بود، قرار بود که لایحه رتبه بندی تا پیش از ارائه لایحه بودجه سالانه کل کشور به تقدیم مجلس شود.

وی افزود: مسئله رتبه بندی معلمان تاکنون چندین بار از سوی کمیسیون آموزش از طریق مکاتباتی که با وزارت آموزش و پرورش صورت گرفته، مورد پیگیری قرار گرفته است ولی آنچه که تاکنون به ما گفته اند این است که این لایحه در حال حاضر در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی بوده و هنوز آماده ارسال به مجلس نیست.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش با بیان این که مسئولان دولتی در سالهای اخیر بارها وعده ارائه  لایحه رتبه بندی را به مجلس داده اند، گفت: از آنجا که متاسفانه تاکنون این وعده محقق نشده است،  اخیرا طرحی تحت عنوان  رتبه بندی معلمان با هدف الزام دولت برای ارائه لایحه رتبه بندی تقدیم هیئت رئیسه شده و کمیسیون آموزش از این طریق نیز پیگیر تحقق این مسئله بوده است.

وحیدی خاطرنشان کرد: البته برخی اعضای دولت پس از اجرای بخشی از فصل دهم قانون خدمات کشوری که بر اساس آن افزایش حقوقی برای کارکنان دولتی از جمله فرهنگیان اعمال شده بود، به اشتباه این افزایش حقوق را به عنوان اجرای رتبه بندی در نظر گرفته و اعلام می کردند.

وی با اشاره به سوال از وزیر آموزش و پرورش در رابطه با علت عدم ارائه لایحه رتبه بندی گفت:  به موجب مهلتی که به وزیر آموزش و پرورش برای تحقق این وعده داده شده، فعلا  سوال از وزیر در کمیسیون آموزش مانده  ولی در صورت عدم ارائه لایحه در فرصت اعلام شده، سوال از آقای حاجی میرزایی بار دیگر در دستور کار مجلس قرار خواهد گرفت.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    درس مصالات اجتمای درس ۱۳ را درس دهید