کد خبر 482300

در یک برنامه زنده تلویزیونی؛

حریرچی: ملت و دولت با همکاری مقابل کرونا پیروز خواهند شد

ایرج حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه مردم به هیچ عنوان از بابت ویروس کرونا نگران نباشند تاکید کرد که ملت و دولت با همکاری یکدیگر در مقابل این بیماری پیروز خواهند شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، حریرچی دوشنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی به موضوع تردد شبانه افراد در دوران ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: مردم باید برای نابودی ویروس کرونا مشارکت کنند و تنها افراد در مشاغل ضروری مجاز به تردد در ساعت ۹ شب خواهند بود.

وی با بیان اینکه انتظار داریم با همکاری همه افراد در آینده نزدیک شاهد کاهش آمار مرگ و میرهای ناشی از ویروس کرونا باشیم، افزود: در حال حاضر در نقطه عطف کرونا در ایران هستیم و ملت و دولت با همکاری یکدیگر در مقابل این بیماری پیروز خواهند شد.

معاون کل وزیر بهداشت ادامه داد: مردم به هیچ عنوان از بابت ویروس کرونا نگران نباشند، فقط کافی است در هر شهری مقررات مربوط به آن شهر از نظر قرمز، نارنجی و یا زرد بودن را رعایت کنند و نباید به فضای بیگانه توجه داشته و تنها اخبار رسمی و داخلی را دنبال کنند.

حریرچی در ادامه گفت: بررسی‌ها نشان داده است عامل ۵۱ درصد ابتلا افراد به کرونا در آبان ماه تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی بوده است و به همین دلیل منع تردد از ساعت۲۱ تا ۴ صبح با هدف کاهش تجمعات و رفت و آمدهای خانوادگی اجرا می‌شود.

وی با تاکید براینکه افراد شاغل در مشاغل ضروری در ساعت ۹ شب مجاز به تردد بوده و مابقی افراد برای کاهش این بیماری خطرناک باید در خانه بمانند و از رفتن به مهمانی‌های خانوادگی پرهیز کنند، افزود: در شهرهای قرمز معمولا در ساعت ۲۱ شاهد تجمعات افراد و تردد آن‌ها هستیم و با تمهیدات اندیشیده شده مانند استفاده افراد از وسایل نقلیه عمومی و با همکاری یکدیگر ترددها را کاهش خواهیم داد.

حریرچی گفت: در جلسه کمیته امنیتی و اجتماعی محدودیت ساعت مترو برطرف و ساعت فعالیت مترو افزایش می‌یابد همچنین تاکسی و خودروهای عمومی بر اساس مجوز راهنمایی و رانندگی می‌توانند کار کنند. 

معاون کل وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به اینکه همچنین دانش‌آموزان در مناطق زرد، قرمز و نارنجی به شکل دورکاری آموزش می‌بینند، ادامه داد: کارمندان ستادی و پشتیبانی در آموزش و پرورش و وزارت علوم نیز بر اساس رنگ شهر خود دورکار خواهند بود.

حریرچی در ادامه به موضوع دورکاری کارمندان اشاره کرد و گفت: هیچ مدیری در هیچ رده‌ای حق ندارد مانع دورکاری کارمندان ادارات با توجه به رنگ هر شهر شود و در صورت تخطی مدیران از ابلاغیه ستاد ملی، انفصال از خدمت و اعمال جریمه‌های سنگین برای مدیر متخلف پیش بینی شده است.

وی افزود: کارمندان در صورت ممانعت مدیران از دورکاری آنان موضوع را به فرمانداری‌ها یا شماره ۱۹۰ اعلام کنند تا به تخلف رسیدگی شود و دادستان‌ها و فرمانداری‌ها مکلف به رسیدگی موضوع هستند.

معان کل وزیر بهداشت گفت: در همه شهرها مسول اجرای تعطیلی‌ها و نظارت بر حسن اجرای آن با فرماندار و در استان‌ها به عهده استانداران است.

حریرچی در پایان تصریح کرد: اطلاعیه رسمی محدودیت‌های مربوط به کرونا تا صبح چهارشنبه اعلام خواهد شد و وزیر کشور در رسانه ملی جزئیات بیشتری از محدودیت‌ها و مقررات آمد و شد کرونا را اعلام خواهد کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر