کد خبر 479436

بر اساس آمارهای تردد وسایل نقلیه:

آخرین وضعیت سفرهای مردم در روزهای محدودیت اعلام شد

بر اساس جدیدترین آمارهای تردد وسایل نقلیه سفرهای مردم در روزهای گذشته ۲۰درصد کاهش را نسبت به روز گذشته تجربه کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، یکشنبه هفته جاری یازدهم آبان ماه محدودیت های جدیدی برای تردد و رفت و آمد در ۲۵ شهر مراکز استان های قرمز اعمال شد و به گفته مژگان جلیلیان معاون مرکز مدیریت راه های کشور بر اساس این ابلاغیه متخلفان ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شوند و اعمال این محدودیت ها تا ساعت ۲۴ امروز (جمعه ۱۶ آبان ماه) ادامه خواهد داشت.

بر اساس آخرین اطلاعات دریافت شده از دوربین های نظارت تصویری مرکز مدیریت راه های کشور از ساعت ۱۲ روز دوازدهم آبان ماه تا ساعت ۲۴ دیروز ۱۵ آبان ماه ۱۱ میلیون و ۱۶ هزار و ۹۲۲ تردد در استان های کشور انجام شده که ۲۰ درصد کاهش را نسبت به همین روزها در هفته گذشته یعنی پنجم تا هشتم آبان ماه تجربه کرده است. چرا که در هفته گذشته محدودیت ترددی وجود نداشته و بالغ بر ۱۳ میلیون و ۸۴۶ هزار و ۸۱۲ تردد صورت گرفته است.

این اعداد و ارقام نشان می دهد که تعداد ترددهای صورت گرفته به میزان دو میلیون و ۸۲۹ هزار و ۸۹۰ تردد نسبت به بازه زمانی مشابه در هفته گذشته کمتر شده است. همچنین در این میان استان های قزوین و قم بیشترین کاهش تردد را داشته اند و هر کدام با ۲۷ درصد کاهش مواجه شدند و استان های سیستان و بلوچستان، گلستان، خراسان جنوبی و کرمان به ترتیب با چهار درصد، هفت درصد، ۹ درصد و ۹ درصد کاهش تردد کمترین میزان را داشته اند.

آمارها نشان می دهد که همه استان هایی که محدودیت های تردد در آنها اعمال شده رفت و آمد خودروهای غیر بومی را کمتر از گذشته مشاهده کردند به گونه ای که در استان های آذربایجان شرقی ۱۷ درصد، آذربایجان غربی ۱۶ درصد، اردبیل ۲۲ درصد، اصفهان ۲۰ درصد، البرز ۲۴ درصد، ایلام ۱۴ درصد، بوشهر ۱۷ درصد، تهران ۲۳ درصد، چهارمحال و بختیاری ۱۹ درصد، خراسان رضوی ۲۱ درصد، خراسان شمالی ۲۲ درصد خوزستان ۲۱ درصد، زنجان ۲۲ درصد، تهران ۱۷ درصد، کردستان ۱۷ درصد، کرمانشاه ۱۴ درصد، کهگیلویه و بویراحمد ۱۱ درصد، گیلان ۱۶ درصد، لرستان ۱۷ درصد، مازندران ۲۱ درصد، مرکزی ۲۱ درصد، هرمزگان ۲۵ درصد، همدان ۲۰ درصد و یزد ۱۷ درصد کاهش تردد انواع وسایل نقلیه را طی روزهای گذشته مورد بررسی در این آمار تجربه کرده اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر