کد خبر 477466

کیفیت هوای تهران روی مدار سلامت

کیفیت هوای پایتخت امروز - هشتم آبان- از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه‌ای ۹۵ در شرایط سالم است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸:۳۰ امروز، پنجشنبه بر روی شاخص ۱۱۱ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

در همین مدت غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۵، ازن با شاخص ۵۳، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۴ و منواکسید کربن با شاخص ۴۴ بوده است.

ایستگاه مسعودیه منطقه ۱۵ صدرنشین هوای سالم

ایستگاه‌های مسعودیه منطقه ۱۵ با شاخص ۶۲، پونک با شاخص ۶۵ و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۶ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساند.

ایستگاه پارک قائم منطقه ۱۸ صدرنشین هوای آلوده

همچنین ایستگاه‌های پارک قائم منطقه ۱۸ با شاخص ۱۵۲، فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ و شهرداری منطقه ۱۹ هر دو با شاخص  ۱۰۹ در همین مدت از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را داشت. 

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۱۵۴ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۵۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ٢ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر