کد خبر 477364

با رکود بی‌سابقه ویروس کرونا؛

منتظر بازگشایی تمام واحدهای صنفی نباشید

اتاق اصناف ایران با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: طی هشت ماه اخیر به دنبال بازگشایی واحدهای صنفی تعطیل و نیمه‌تعطیل بودیم اما با توجه به شرایط موجود، این امر فعلا امکانپذیر نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین، اتاق اصناف ایران پیرو مصوبات اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر اعمال محدودیت‌های جدید در ۴۳ شهرستان کشور بیانیه‌ای منتشر کرد.

در این بیانیه خطاب به اصناف و اتحادیه‌های صنفی سراسر کشور آمده است:

به دنبال وخامت اوضاع و عادی‌انگاری رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حضور در تجمعات غیر ضرور، ستاد ملی مقابله کرونا از تشدید نظارت و اعمال محدودیت‌های کرونایی خبر داد. اعمال محدودیت‌های جدید بازتاب شرایط مبتلایان، تعداد موارد بستری و مرگ و میرهای ناشی از بیماری کرونا در سراسر کشور است.

شرایط سخت این بحران، موجب ضرر و زیان بزرگ به اقتصاد کشور خصوصاً بنگاه‌های اقتصادی کوچک شده است. مشاغل دارای ریسک بالا همچنان با رکود بی‌سابقه مواجه‌اند. اتاق اصناف ایران نزدیک به هشت ماه است که در تلاش است تا با نظارت و تشویق واحدهای صنفی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی این ضرر و زیان را کاهش دهد و امیدوار است تا واحدهای صنفی تعطیل و نیمه تعطیل را بازگشایی کند اما متأسفانه با وضعیت موجود این روند امکان‌پذیر نیست.

پیرو مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا و اعمال محدودیت‌های بیشتر و با توجه به اینکه متأسفانه امکان رشد تصاعدی مرگ و میرها در روزها و ماه‌های آتی نیز وجود دارد از همه همکاران عزیزمان در واحدهای صنفی، اتحادیه‌ها و اتاق‌های سراسر کشور تقاضا داریم تمام عزم خود را برای مقابله با این بیماری و پذیرفتن مسئولیت اجتماعی جزم کنند. مقابله با ویروس کرونا نیازمند عزم همگانی، همکاری و همراهی جامعه و دستگاه‌های اجرایی است.

امروز تنها شیوه مقابله با این ویروس تبعیت از ستاد ملی مقابله کرونا، رعایت محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک هنگام خروج از منزل در تمامی اماکن عمومی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر