کد خبر 473965

پلیس فتا هشدار داد؛

کلاهبرداری در قالب لینک جعلی سایت آدیداس در شبکه‌های اجتماعی

معاون اجتماعی پلیس فتا با اشاره به ارسال لینک‌های جعلی خرید از سایت آدیداس در شبکه‌های اجتماعی گفت: شهروندان برای خرید هر نوع کالایی حتماً به سایت‌های معتبر دارای Enamad مراجعه کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سرهنگ رامین پاشایی در تشریح این خبر اظهار داشت؛ اخیراً پیامی حاوی «وعده کفش‌های رایگان آدیداس به مناسبت ۹۳ سالگی این شرکت» برای کاربران ارسال می‌گردد که این پیام حاوی یک لینک مربوط به سایت جعلی آدیداس می‌باشد. طی بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان فنی این پلیس مشخص گردید ، این سایت دارای گواهینامه امنیتی معتبر نبوده و از پروتکل ناامن http به جای https استفاده می‌کند که برای وب سایت یک شرکت مشهور و بزرگ امری غیر عادی است.

وی افزود : در آدرس URL سایت جعلی در کلمه adidas به جای حرف i ، عدد یک کوچک انگلیسی قرار دارد . با توجه به نتایج به دست آمده این یک صفحه جعلی و احتمالاً آلوده به بدافزار بوده و قربانی به علت استفاده از مرورگرهای به روز نشده متوجه جعلی بودن آن نشده بر روی لینک، کلیک کرده و وارد سایت می‌شود.

معاون اجتماعی پلیس فتا بیان کرد: این صفحات جعلی به احتمال زیاد قربانی را عضو یک شبکه بات نتی نموده یا در پس ماجرا از منابع سیستم آن برای استخراج ارز دیجیتال استفاده می‌کند و یا بدون اطلاع کاربر و به واسطه تعاملی که با سایت برقرار کرده، بدافزاری را بر روی سیستم قربانی نصب کرده و اطلاعات آن را به سرقت می‌برند.

این مقام انتظامی در پایان از شهروندان درخواست کرد توصیه‌های پلیس فتا را جدی گرفته و آنها را به کار ببندند تا در معرض این‌گونه کلاهبرداری‌ها قرار نگیرند و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرسcyberpolice.ir لینک مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر