کد خبر 470431

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

کنکور نظام قدیم به هیچ‌وجه تمدید نمی‌شود

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تصمیم درباره برگزار نشدن کنکور نظام قدیم در سال۱۴۰۰، مصوب شورای سنجش و پذیرش است و تغییری نخواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صداوسیما، منصور غلامی درباره میزان قطعی بودن تصمیم درباره برگزار نشدن کنکور نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ افزود: این تصمیم کاملا قطعی است و تغییر نخواهد کرد.
وی درباره آخرین تصمیمات برای تمدید کنکور نظام قدیم گفت: سال گذشته قرار بود که نظام قدیمی‌ها را از کنکور حذف کنیم، ولی به دلیل اینکه تعداد داوطلبان نظام قدیم قابل توجه بود، فرصتی فراهم شد تا نظام قدیمی‌ها در کنکور سراسری ۱۳۹۹ شرکت کنند.
آقای غلامی گفت: البته آماری که به تازگی توسط سازمان سنجش به ما ارائه شده است نشان می‌دهد تعداد داوطلبان نظام قدیم به میزانی نیست که بتوان برای آن‌ها آزمون جداگانه‌ای برگزار کرد.
وی گفت: اگر توجه شود، وقتی چند سال از یک نظام تحصیلی می‌گذرد، کسانی که برای ورود به دانشگاه به موقع اقدام و برای ورود به دانشگاه تلاش کرده اند عموما پشت کنکور نمانده اند و موفق به ورود به دانشگاه شده اند و حالا هر چه قدر این روند را طولانی‌تر کنیم ممکن است تا سال‌های متمادی با نظام قدیمی‌ها روبرو باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • سارا
    ۱ ۰

    سازمان سنجش به خاطرسودبالای خودش که درازای فروش کتاب نظام جدیدازمافیاااامیگیره،نمیخوادکنکورقدیم روتمدیدکنه وگرنه هیچ دلیل دیگه ای نداره وموفقیت دانش اموزااصلابراش مهم نیس