کد خبر 468064

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور:

نتیجه اولیه کنکور سراسری قبل از شروع مهرماه منتشر می‌شود

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتیجه اولیه کنکور سراسری ۹۹ قبل از شروع مهرماه یعنی حداکثر تا روز دوشنبه ۳۱ شهریور ماه منتشر می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، کنکور سراسری ۹۹ با رقابت بیش از یک میلیون داوطلب در روزهای ۲۹ مرداد تا اول شهریورماه با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار و زمان اعلام نتیجه اولیه این آزمون در قالب کارنامه در هفته اول مهرماه اعلام شده بود.

فاطمه زرین آمیزی اعلام کرد که نتیجه اولیه کنکور سراسری در قالب کارنامه قبل از شروع مهرماه و تا پایان شهریورماه جاری به اطلاع داوطبان می رسد.

تعداد افراد مجاز به انتخاب رشته و اسامی نفرات برگزیده همزمان با انتشار کارنامه به اطلاع داوطلبان می رسد. در این آزمون ۱۵۴ هزار نفر پذیرفته می شوند و بعد از انتشار کارنامه، داوطلب در بازه زمانی مهرماه که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد، امکان انتخاب رشته دارد.

کنکور سراسری ۹۹ با همه کش و قوس های فراوانی که به علت شیوع کرونا در کشور به دنبال داشت، توانست رضایت بالای ۹۰ درصدی داوطلبان را کسب کند.

نتیجه نهایی این آزمون نیز در روزهای پایانی مهرماه منتشر می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مریم
  ۰ ۰

  داداش چی داری میگییی ماهنوز کنکورعملیمونوندادیم نتیجه چیمون داره قبل مهرمیاد؟عجبا

 • احم
  ۰ ۰

  ای وای کنکوریا چطوری کنکوری

 • امیرکیانی
  ۰ ۰

  اگه خداپرستیدازسال ۱۴۰۰به بعدکنکوربرای همه رشته هاحذف میکنیدیه کمم به فکرماباشیدترس واسترس پدرمون درآورده کنکوریعنی انحراف جامعه واسترس خودکشی واستراب سالانه مشاهده کردیدچندین دانش آموزبه خاطرکنکورخودکشی کردن ولی هیچی نمیکنیدنادیده میگیرید خواهشاحذف کنیدازسال۱۴۰۰