کد خبر 465779

رئیس سازمان انرژی اتمی خبر داد؛

سازمان انرژی اتمی دو پروژه بیمارستانی راه‌اندازی می‌کند

رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد که این سازمان در حوزه سلامت و پزشکی دو پروژه عظیم در دست احداث دارد که در آینده آغاز به کار خواهند کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، علی اکبر صالحی به شبکه خبر گفت: «ما الآن مشغول ساختن یک بیمارستان بزرگ به‌نام مرکز ملی یون‌درمانی در استان البرز هستیم که ششمین بیمارستان از نوع خود در جهان است. این مرکز در غرب آسیا بی‌نظیر است و تقریباً مراحل آخر خودش را طی می‌کند و امیدوار هستیم در اواسط سال 1400 ما تست‌های اولیه را در این بیمارستان شروع کنیم.»

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: «این بیمارستان برای درمان بیماری‌های صعب العلاج به‌خصوص سرطان است، تنها برای تجهیزات 200 میلیون یورو هزینه شده است. من فکر می‌کنم مجموع تجهیزات بیمارستان‌های کشور را جمع کنیم شاید به این عدد نرسد.»

صالحی خاطرنشان کرد، «سازمان انرژی اتمی وظیفه خود دید با کمک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حوزه سلامت هزینه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های این‌گونه‌ای بکند تا نیاز مردم ما به این بخش را تأمین کند که یون‌درمانی و مرتبط با فعالیت‌های سازمان است.»

 وی همچنین گفت: ما یک سرمایه‌گذاری عظیم دیگری انجام دادیم که در حدود 60 میلیون یورو است و توسعه بخش تولید رادیوداروها است که در اوایل 1400 راه‌اندازی خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر