کد خبر 463305

با ابلاغ بخشنامه جدید؛

تغییر رشته فرزندان هیات علمی ممنوع شد

با ابلاغ بخشنامه جدید تغییر رشته فرزندان هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از مهر ماه سال جاری ممنوع شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، دستورالعمل جدید اجرایی نقل و انتقال فرزندان اعضای هیأت علمی با امضای منصور غلامی وزیر علوم، سعید نمکی وزیر بهداشت و محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برای اعمال در کنکور سراسری سال ۹۹ ابلاغ شد.

این دستورالعمل اجرایی برای استفاده پذیرفته شدگان سال ۱۳۹۹ و بعد از آن ملاک عمل است و دستورالعمل تاریخ ۱۴ مرداد ۹۲ لغو می‌شود.

در جزئیات دستورالعمل جدید تسهیلات فرزندان اعضای هیأت علمی در کنکور ۹۹ آمده است:

فرزندان هیات علمی می‌توانند به دانشگاه شهر محل فعالیت والدین خود انتقالی بگیرند و حق تغییر رشته را نخواهند داشت.

همچنین پذیرفته شدگان آزمون سراسری می‌توانند از دانشگاه مبدا به یکی از دانشگاه‌های واقع در شهر محل خدمت(ترجیحا دانشگاه محل خدمت) عضو هیات علمی و یا در صورت نبودن آن رشته به دانشگاه نزدیک‌ترین شهر به محل خدمت عضو هیات علمی حسب مورد با تعیین سازمان سنجش آموزش کشور یا دانشگاه آزاد ضوابط انجام می‌گیرد.

همچنین انتقال هنگامی امکانپذیر است که داوطلب حدنصاب علمی را برای کد رشته محل مورد تقاضا دارا باشد و یا از دانشگاه مبدا به دانشگاه مقصد در همان رشته، گرایش، مقطع و گروه آزمایشی انجام می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مهدی
    ۰ ۰

    احسنت .. یکی از موارد بیعدالتی محض ممنوع شد .در سالهای گذشته بسیاری از این فرزندان کم هوش بطور مثال از دامپروری رفتند پزشکی

  • ناشناس
    ۰ ۰

    حذف تغییر رشته فرزندان هیات علمی و اجرای آن از امسال خلاف قانون است و نقض کننده قانون شورای سنجش است که تاکید دارد، هر نوع تغییری در نحوه پذیرش و تسهیلات و سهمیه باید یکسال قبل اطلاع رسانی شود.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری