کد خبر 453708

سخنگوی سازمان هواپیمایی

مسافران نگران لغو بلیت پروازهای ترکیه نباشند

سخنگوی سازمان هواپیمایی با اشاره به لغو مجوز پروازهای ترکیه، گفت: لغو بلیت مسافران که پیش از این پیش‌فروش شده بود، برابر مقررات شرکت‌های هواپیمایی انجام می‌شود و مسافران نگران نباشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رضا جعفرزاده، اظهار داشت: در طول دوران شیوع کرونا و توقف پرواز کشورهای مختلف هر کشوری طبق وضعیت بهداشتی خود و کشور طرف مقابل نسبت به برقراری یا رفع محدودیت‌های پروازی تمهیدات مختلف و متفاوتی را اتخاذ می‌کنند.

وی ادامه داد:‌ شب گذشته نیز کشور ترکیه به دلیل شیوع بیماری کرونا برقراری مجدد پروازها را به کشور خود برای برخی کشورها از جمله ایران به تعویق انداخته است.

 در این زمینه بخوانید:

مرز هوایی ایران و ترکیه بسته شد

وی تأکید کرد: این تعویق مجوز پرواز به/ از ایران توسط ترکیه فقط در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوع کرونا بوده است و دلیل دیگری نداشته است.

سخنگوی سازمان هواپیمایی تأکید کرد: کشورها در اتخاذ تصمیمات خود برای باز کردن مرزها بسته به شرایط متفاوت عمل می‌کنند.

جعفرزاده در پاسخ به این سوال که وضعیت بلیت‌های فروخته شده توسط شرکت‌های هواپیمایی در مسیر ترکیه چیست،‌گفت: ‌به هر حال این مجوزها لغو شده است و مسافران می‌توانند نسبت به کنسلی بلیت برابر مقررات شرکت‌های هواپیمایی اقدام کنند و نگرانی نداشته باشند.

بنابر این گزارش، شب گذشته بود که کشور ترکیه اعلام کرد: از ساعت صفر بامداد امروز مجوز پروازهای ایران و افغانستان به ترکیه فعلاً متوقف است در حالی که پیش از این مقرر شده بود از 23 تیر ماه پروازها به این کشور با داشتن سه شرط «‌داشتن تابعیت کشور ترکیه»، «دارا بودن اقامت دائم این کشور» و «داشتن ویزای کاری معتبر کشور ترکیه» انجام شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر