کد خبر 442000

زیباترین خانه‌های مخفی جهان در قلب طبیعت +عکس

بسیاری از ما در مراحل مختلف زندگی خود نیاز به تنهایی و آرامش داریم. اما گاهی پیدا کردن فضایی برای آرامش بسیار دشوار می‌شود. معماران زیادی در طول تاریخ تلاش کرده‌اند فضا‌هایی برای تنهایی افراد طراحی کنند. آن‌ها خانه‌هایی را در دل طبیعت و مطابق با فضای بکر طبیعی محیط طراحی کرده‌اند که در کنار زیبایی، محلی امن برای دور ماندن از هیاهو محسوب می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، شاید حتی یک کلبه گلی در یک منطقه دور افتاده نیز بتواند نیاز به تنهایی را برطرف کند. اما دیدن هنرنمایی معماران و طراحان مطرح جهان خالی از لطف نیست. در این مجموعه سریالی قصد داریم در هر قسمت به یک نقطه از جهان سفر کرده و یک خانه را به شما معرفی کنیم:

871257_563

خانه زیر زمینی واقع در بولتون انگلیس تفاوت‌هایی با دیگر خانه‌هایی سریال ما دارد. این خانه جذاب توسط گروهی از معماران برای ستاره سابق فوتبال انگلستان، گری نویل طراحی شده است و یک خانه سازگار با محیط زیست است که در شمال انگلیس طراحی شده است. این طرح با قیمت ۱۱.۴ میلیون دلار (۹ میلیون پوند) توسط این ستاره فوتبال در سال ۲۰۰۷ خریداری شده است.

871258_844
با طراحی بالاترین بازده محیطی، این خانه زیرزمینی کوچکترین آلودگی زیست محیطی ایجاد نمی‌کند. این خانه دارای پنجره‌هایی است که رو به آسمان باز می‌شوند.

871259_789
این طرح شامل ۸۰۰۰ فوت مربع فضای کف است و یک طرح منحصر به فرد از بالا را شامل می‌شود که مشابه یک گل بزرگ است که گلبرگ‌های آن در اطراف زمین پخش شده اند.

871260_193

در قسمت داخلی این خانه یک پاسیو با نوار شیشه‌ای به فضای داخلی متصل شده است و فضای بیرونی را زیباتر نشان می‌دهد. این طراحی خیره کننده را می‌توان از زیباترین و بلندپروازانه‌ترین طرح‌های جهان دانست.

ارسال نظر