کد خبر 431375

سیر نزولی ابتلا در استان‌های شمال غرب کشور هنوز شروع نشده است

معاون وزیر بهداشت گفت: متأسفانه هنوز در استانهای شمال غربی کشور مانند اردبیل، اذربایجان شرقی و غربی شاهد سیر نزولی ابتلا به بیماری نیستیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت در گفت‌وگویی تلویزیونی گفت: من امروز برای مردم عزیز کشورم حامل دو خبر هستم که یکی از آنها خوب و دیگری بد محسوب می شود.

وی افزود: خبر اول من که خبر خوبی است این است که امروز بعد از حدود یک ماه نرخ فوت شدگان ما بر اثر ابتلا به ویروس کرونا دو رقمی شده و به زیر 100 نفر رسید که این خبر خوبی است و امیدواریم این روند کاهش در موارد فوت ادامه داشته باشد.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: اما در استانهای شمال غربی مثل اردبیل و آذربایجان غربی و شرقی هنوز روند نزولی قابل توجهی در تعداد مبتلایان دیده نشده و هنوز متاسفانه بعضا روند ابتلا به بیماری افزایشی است.

حریرچی گفت: ضمن اینکه بیمارستانهای ما کاملا آماده هستند اما روش اصلی مقابله با کرونا فاصله گذاری اجتماعی و کاهش ابتلا است و من از مردم می خواهم به شعار در خانه بمانیم وفادار بوده و به آن عمل کنند.

وی تصریح کرد: ما خبرهایی داریم مبنی بر اینکه در برخی از استانها که از 23 فروردین منع تردد به آنها برداشته شده ترددهای غیرضروری افزایش پیدا کرده و این یک اتفاق بد محسوب می شود.

معاون وزیر بهداشت گفت: تعطیلی مدارس و دانشگاه ها برای تفریح و مسافرت نبوده و برای قدم زدن در کوچه و خیابان نیست بلکه برای آن است که همه در خانه بمانیم و کمک کنیم به از بین رفتن این ویروس منحوس.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر