{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 426162

سازمان هواشناسی اعلام کرد: از بعد ازظهر فردا (شنبه) گستره بارش ها بیشتر مناطق کشور را دربر می گیرد و علاوه بر وزش باد شدید، شاهد بارش‌ها، رگبار همراه با رعد و برق و حتی تگرگ خواهیم بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ‌ کارشناس سازمان هواشناسی امروز برای مناطقی از شمال شرق و شرق رگبار و باران، گاهی رعد و برق و در مناطق مستعد امکان بارش تکرگ را پیش بینی کرد.

  «امین حسین نقشینه» افزود: از بعد ازظهر امروز، سامانه بارشی شمال غرب را تحت تاثیر قرار می دهد؛ بارش ها از آذربایجان غربی آغاز می شود و تا استان‌های واقع در دامنه البرز جنوبی و حوالی آن ادامه می‌یابد.

شدت بارش‌ها در زاگرس مرکزی،  جنوب فارس، هرمزگان و جنوب کرمان خواهد بود و کاهش محسوس دما نیز در بیشتر مناطق کشور تا روز دوشنبه ادامه خواهد داشت.

دوشنبه شب در نیمه غربی کشور از میزان ابرها کاسته شده و بارش ها به سمت شمال و شمال شرق کشور ادامه پیدا می‌کند و تا صبح چهارشنبه تداوم خواهد داشت.

 براساس این گزارش، ‌ بارش‌ها در این مناطق به صورت برف و باران خواهد بود و ماندگاری هوای سرد را هم خواهیم داشت.

طی این مدت، برای مناطق کوهستانی سردسیر، کولاک برف و کاهش دید افقی پیش بینی می‌شود.

همچنین از روز یکشنبه دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان مواج و متلاطم خواهد شد و در خصوص احتمال سیلاب و بالا آمدن آب رودخانه ها،  آبگرفتگی معابر شهری و اختلال در تردد جاده های مواصلاتی و لغزندگی جاده‌های کوهستانی نیز از سوی سازمان هواشناسی اخطاریه صادر شده است.

نقشینه در خصوص وضعیت هوای پایتخت نیز پیش بینی کرد که تهران فردا شاهد بارش پراکنده باشد و یکشنبه نیز رگبار،  رعد و برق و وزش باد شدید را خواهیم داشت.

وی افزود: دوشنبه صبح  وضعیت جوی تهران بارانی است و افزایش سرعت وزش باد، کاهش دما را نیز در روزهای یکشنبه و دوشنبه برای تهران پیش بینی می‌کنیم.

بر اساس این گزارش، پیشینه دمای تهران امروز (جمعه) و فردا (شنبه) به ۲۰ درجه می‌رسد و کمینه دمای فردا صبح مهرآباد ۱۰ درجه خواهد شد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری