{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 419022

به دنبال شیوع ویروس کرونا در برخی مناطق کشور پرسش‌هایی در زمینه احتمال ابتلای حیوانات خانگی به این ویروس به وجود آمده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، منشاء کروناویروس شهر «ووهان» چین بوده و تاکنون هزاران نفر را در چین و دیگر کشور‌های جهان مبتلا کرده است. به‌تازگی چند مورد ابتلا به این ویروس در ایران نیز گزارش شده و موجب فوت چند ایرانی شده است. گزیده‎ای از صحبت‌های پیمان محمدزاده، دامپزشک حیات وحش در خصوص احتمال ابتلای حیوانات خانگی به کرونا ویروس را در ادامه می‌خوانید:

ممکن است برخی افراد در شرایط فعلی دچار استرس شوند و به حیوانات آسیب رسانند یا بخواهند حیوان خانگی‌شان را از خود دور کنند. به این گونه افراد باید اطمینان داد که تاکنون هیچگونه گزارشی در دنیا مبنی بر ابتلای حیوانات خانگی (پِت) به ویروس کرونا نداشته‌ایم.

 کارکنان مراکز پرورش دام لازم است که شست و شوی مکرر دست‌ها را در اولویت قرار دهند و ابزار و محیطی را که مدام با آن سروکار دارند را ضدعفونی کنند.

 هر گونه علائم تنفسی و بیماری در دام باید به سرعت به دامپزشک اطلاع داده شود.

 سایر حیوانات مانند شتر، مار، انواع ماکیان، جوندگان، پرندگان، بوقلمون، حیوانات اهلی مانند گاو و گوسفند، خوک و خوکچه هندی نسبت انواع دیگری از کروناویروس به غیر از نوع مشاهده شده آن در میان انسان‌ها بسیار حساس هستند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری