کد خبر 412133

اسلامی: آسمان ایران برای پروازها همواره امن خواهد بود

وزیر راه و شهرسازی از تلاش برای کاهش ضریب کنسلی پروازهای داخلی خبر داد و گفت:‌آسمان ایران،‌ یکی از امن‌ترین آسمان‌ها برای پروازهای عبوری است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، محمد اسلامی با اشاره به امنیت هوایی پروازهای ایران تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره یکی از کشورهای امن بوده و استقرار نظامات هوانوردی در کشور موید امنیت آسمان ایران است.

وی ادامه داد: ایران یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین کشور‌هایی است که توانسته الزامات و نظامات سازمان جهانی هواپیمایی ایکائو و همچنین یکپارچگی با نظام هوانوردی جهانی را مستقر کند و از این روز آسمان کشور همواره یکی از امن‌ترین آسمان‌ها برای پرواز بوده و خواهد بود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین با بیان این‌که مشابه ترمینال فرودگاه بین المللی گرگان، 15 پروژه فعال دیگر در دست ساخت یا آماده افتتاح داریم، گفت: ارتقای قابلیت ناوبری هوانوردی با رعایت الزامات و ایمنی از اهم اقداماتی است که در دستور کار داریم و در نظر است تا پرواز در تمامی شرایط آب و هوایی در کشور قابل انجام باشد.

اسلامی از الزامات این کار را تهیه و نصب تجهیزات کمک ناوبری اعلام کرد و افزود: تلاش می کنیم ضریب کنسلی پروازها را کاهش و رعایت الزامات و ایمنی را در پروازها افزایش دهیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر