{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 406625

فرمانده کل ارتش گفت: نیروهای چهارگانه ارتش دائم در زمین، هوا و دریا در حال اجرای ماموریت هستند، تمام حرکت ها را رصد می‌کنند و اگر کوچکترین اشتباهی از کسی سر بزند، قاطعانه مقابله می‌کنند و اگر وضعیت از سرد به گرم تبدیل شود، حتماً توانمندی های خودمان را به دشمن نشان خواهیم داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش با حضور در منطقه دارنگون شیراز و بازدید از تمرین تاکتیکی یگان‌های متحرک هجومی و واکنش سریع و هوابرد نیروی زمینی ارتش خاطرنشان کرد: کاربرد سلاح‌ها و تجهیزات به کار گرفته شده در این تمرین نشان می‌دهد که ارتش نمایشگاه متنوعی از اتکا به توان داخلی است.

فرمانده کل ارتش ادامه داد: نیروی زمینی ارتش مدتهاست که تربیت نیروهایی با توانمندی گوناگون و یگان‌های چند منظوره را دنبال می‌کند که بخشی از این توانمندی در این تمرین به معرض نمایش درآمد.

وی با اشاره به اینکه نیروهای جوان، آینده ارتش را تشکیل خواهند داد افزود: امروز کارکنان ارتش در نیروی زمینی انواع و اقسام مهارتها را فرا می‌گیرند و یگان‌های نیروی زمینی این توانمندی را پیدا کرده‌اند که بتوانند ماموریت‌های چند یگان را همزمان با هم انجام دهند. حاصل این عملکرد در عرصه رزم این است که تهدید هر چقدر هم تغییر کند، این نفرات و یگان‌ها می توانند متناسب با تهدید اقدام متقابل را انجام دهند و از رزم، موفق بیرون بیایند .

امیر سرلشکر موسوی با بیان اینکه نظامی‌ها هیچ وقت به وضعیت موجود خود قانع نمی‌شوند گفت: ما در ارتش هیچ یک از امکاناتی را که در اختیارمان قرار دارد، دور نمی‌ریزیم بلکه از آن استفاده بهینه می‌کنیم. با اتکا به دانش تخصصی جوانان‌مان و متناسب با تهدیدات روز، تغییرات اساسی در سامانه تانک‌های چیفتن انجام شده و امروز قدرت مانور یگان‌های زرهی نسبت به گذشته بسیار متفاوت و ارتقاء یافته است.

فرمانده کل ارتش در خصوص آماده به روز بودن یگان‌های ارتش ادامه داد: نیروهای چهارگانه ارتش دائم در زمین، هوا و دریا در حال اجرای ماموریت هستند، تمام حرکت ها را رصد می‌کنند و اگر کوچکترین اشتباهی از کسی سر بزند، قاطعانه مقابله می‌کنند و اگر وضعیت از سرد به گرم تبدیل شود، حتماً توانمندی های خودمان را به دشمن نشان خواهیم داد و با تمام توان از ملت بزرگ ایران، از آرمان های انقلاب و از پرچم سه رنگ کشورمان و حدود و ثغور این کشور پهناور دفاع خواهیم کرد .

وی گفت: یگان های ارتش در همه نیروها سریع و مقتدر هستند و هر زمان کوچکترین اتفاقی برای کشور بیفتد یگان‌های ارتش در سریع‌ترین زمان ممکن حاضر می شوند، همان طور که در بحران‌های طبیعی اولین یگان هایی که وارد عمل شدند، نیروهای ارتش بودند و قطعاً اگر تهدیدی برای کشور پیش آید اولین کسانی که وارد عمل می‌شود و جواب لازم را به دشمن می دهند، یگان‌های ارتش خواهند بود.

 فرمانده کل ارتش نتیجه این تمرین را بسیار عالی ارزیابی کرد و گفت: امروز، کار بسیار خوبی در این منطقه انجام شد و نتیجه این تمرین، یک حد نصاب جدید در حرکت و استفاده از تجهیزات یگانهای عمل کننده از ابتدا تا مقصد بود.

امیر سرلشکر  موسوی در خصوص تمرین رزم زمینی ترکیبی یگان های نیروی زمینی در استان فارس گفت: رزمایشی که در استان فارس انجام شد، نمایشگاهی از توانمندی ها و تولیدات داخلی با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری (ع) مبنی بر اقتصاد مقاومتی و بهره گیری از ظرفیت های داخلی است.

ارسال نظر

 • علی عبدالکریمی
  ۲ ۲

  چیزی به نام داعش وجود ندارد.

 • ناشناس
  ۲ ۲

  !!!!!!No way!!!!!

 • حسین ل
  ۲۱ ۴

  حالا ببینیم چه میکنید

 • حمید شعبان جعفری
  ۳۴ ۱۷

  ترامپ گاوچران.
  منتظر ضربهای دیپلماتیک و موشکهای نقطه زن باش.شماره معکوس خرد شدنت را خودت به جلو انداختی.
  در عجبم چگونه مردم آمریکاه همچین مرد احمق و گاوچران را انتخاب کردن

 • عابد
  ۲۱ ۱۶

  ترام عوضی چه غلطی کردی منتظر جواب باشه

 • ابوالفضل ولایتی
  ۸ ۶

  دیر نمیکشد گردنت را میزنم ترامپ تا کفتارانی چو تو سر کشی شیر ایرانی نکند

 • احمد جعفری
  ۸ ۵

  درود بر دلاوران ارتش....

 • ناشناس
  ۱۰ ۲۰

  کاملا مشخصه چقدر حواستون هست! اصلا ارتش کجاست؟! کجایین! چه کار میکنید؟ ما که سالهاست چیزی ازتون نمیبینیم جز هر از گاهی حضور فرمانده ارتش در یه مراسم! مگه داریم ارتش تو کشور؟!

 • م
  ۷ ۲

  بریتانیا خود سالها پیش عزم و هوشیاری ایران را محک زده است و ازمودن ازموده خطاست اگر اینگونه نبود بندر عباس ایران همان بندر پرتغال باقی می ماند. مادر برابر هر سانت از میهن عزیزمان سردار سلیمانی ها و احمدی روشن ها داده ایم به گفته امام عزیز ما با مردن و کشته شدن قوت می گیریم ما را از چه می ترسانید. بریتانیا اگر مرام بین المللی دارد و از انسانیت بویی برده است امریکا را باید ادب کند گر چه هر کس خودش ادب نشود روزگار او را ادب خواهد کرد.ملت ایران و اکنون امت اسلام خواهان انتقام سردار شهید ایران است مگر دنیا وارونه شده است که شغالان لاشه خوار شیران یل ایران زمین را تهیدی می کنند شیرانی که تاب رویارویی با حتی یکی از انها چون قاسم عزیز را نداشتید.اگر راست می گویید پس چرا نمی گذارید دنیا عظمت شیران یل ایران زمین را حتی در قاب تصویر ببیند. اسالهاست ما سینه های خود را اماده رودررویی با شغالانی چون شما کرده ایم

 • ناشناس
  ۶ ۳

  ترامپ یک ادم دیوانه واحمق وبی شعور میباشد حتما در امریکا کسانی هستند که انرا قل وزنجیر وبه تیمارستان بفرستند که به جهان بیشتر از بیش صدمه نزند..... و اما غیرت هر ایرانی در ارتش و سپاه و ناجا و بسیج مردمی تا پا ی جان از وطن خود در کنارهم متحد دفاع از ناموس و امنیت ایران عزیز خود خواهیم کرد همان طور که در دفاع مقدس در تاریخ ماندگار شده است و خون مطهر شهید سردار اسلام سپهبد سلیمانی به یاری صاحب الزمان عج جوری انتقام سخت از عوامل خبیث ترامپ و پمپئو و مشاوران جنگ طلب ترامپ گرفته میشود که اب از اب تکان نخورد در کاخ سفید و ارتش پوشالی امریکا غافل گیر و زمین گیر و تسلیم ارتش اسلام شوندورقیبان ریاست جمهوری امریکا از این عمل زشت ترور و تهدید ترامپ را غیر منطقی دانسته وانها هم یک جور میخوان از شر نفهمی دولت فعلی ترامپ خلاص بشن

 • ناشناس
  ۹ ۶

  نابودی اسراییل و امریکا

 • احمد
  ۸ ۵

  ترامپ لعنتی دیدی زیادی خوردی باخودت چی کردی حالا دیگه ازسایه خودت هم وحشت داری هنوزضرب دست ایرانی رانخورده ای توکه اینقدرترسوهستی چرااین غلط راکردی.شهیدسلیمانی به مراتب ازسرذارسلیمانی قویتروقدرتمندتراست انشاءالله

 • میهن پرست
  ۱۷ ۳

  ایران همراه با ارتشیان در جنگ هشت ساله با تجهیزات و امکاناتی که شاه فقید تهیه کرده بود توانست هشت سال در برابر عربهای متجاوز بایستد . اگر ارتش و تجهیزات ارتش نبود سرانجام جنگ خیلی بدتر از شکست در سال 67 بود . سی سال است کسی سراغ ارتش را نگرفته و پرسنل ارتش با انواع مشکلات معیشتی مواجه هستند . فرماندۀ ارتش بهتر است قبل از سخنرانی های آتشین به فکر معیشت پرسنل خود باشد . برای گفتن این سخنان مسئولین زیادی داریم که از جمعه همین حرفها را میزنن .

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری