کد خبر 404719

دستگیری هکر ۱۶ساله با ۵۰۰فقره کلاهبرداری

فرمانده انتظامی البرز گفت: با تلاش ماموران پلیس فتا، هکر ۱۶ساله با ۵۰۰فقره کلاهبرداری اینترنتی در شهرستان ساوجبلاغ این استان دستگیرشدند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سردار عباسعلی محمدیان اظهار داشت: در پی مراجعه فردی به پلیس فتا شهرستان ساوجبلاغ مبنی براینکه  مبلغ ۲۶ میلیون ریال از حساب وی به صورت غیر مجاز برداشت شده  که رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا این شهرستان قرار گرفت.

 ماموران در بررسی های اولیه متوجه شدند، وجه اعلامی از حساب مال باخته برداشته شده و پس از چند بار جابه جایی در حساب های مختلف به حساب فردی در یکی از استان های جنوبی کشور واریز شده است که بلافاصله حساب وی مسدود و انجام تحقیقات پلیسی  روی این پرونده آغاز شد.
سردار محمدیان افزود: با انجام اقدامات پلیسی مشخص شد، کلاهبرداری توسط فرزند ۱۶ ساله فردی که صاحبش مقصد نهایی پول های کلاهبرداری بود، انجام شده که طی یک عملیات غافلگیرانه  دستگیرشد.
 متهم با مشاهده مستندات به ۵۰۰ فقره کلاهبرداری اینترنتی به ارزش ۲ میلیارد ریال اقرار کرد.
فرمانده انتظامی استان البرز درخصوص شگرد این کلاهبردار ۱۶ ساله، گفت: متهم با تبلیغات گسترده خرید شارژ ارزان و کانال های دوست یابی در شبکه های اجتماعی و گروه های تلگرامی، کاربران را به صفحات جعلی پرداخت وجه هدایت می کرد و پس از سرقت اطلاعات حسابشان اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب آن ها می کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر