کد خبر 397583

۳نکته مهم درباره نخ دندان

بسیاری از دندانپزشکان تاکید دارند که همراه با مسواک حتما باید از نخ دندان نیز استفاده کنید اما چرا دندانپزشکان تا این حد روی موضوع مذکور تاکید می کنند؟ما به شما سه نکته مهم در این خصوص را خواهیم گفت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، برخی عوامل در بهبود شرایط استفاده از نخ دندان را می توان شامل موارد زیر دانست:

یاد بگیریم که استفاده از نخ دندان ضروری است

استفاده از نخ دندان زدن به طور مرتب بیشتر از این که لبخند شما را زیبا نگه دارد، به سلامت دندان های شما کمک می کند. فراموش نکنید که نخ دندان به شدت در پیشگیری از بیماریهای لثه موثر است. محققان معتقدند استفاده از نخ دندان خطر ابتلا به سکته مغزی ، بیماری های قلبی ، برخی سرطان ها و حتی بیماری آلزایمر را کاهش  می دهد.

به اندازه کافی از نخ دندان استفاده کنید

بر اساس اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، بهتر است روزی دو بار نخ دندان بزنید. این موضوعی است که بسیاری از دندانپزشکان بر آن تاکید دارند اما آن طور که انتظار می رود انجام نمی شود. متاسفانه تعداد زیادی از افراد بدون توجه به اهمیت نخ دندان به ندرت از نخ دندان استفاده می کنند.

در زمان مناسب نخ دندان استفاده کنید

الیوت ماسر، استاد کلینیک دندانپزشکی کودکان دانشگاه پنسیلوانیا می گوید: نخ دندان بخشی جدایی ناپذیر از بهداشت دهان و دندان است زیرا مسواک زدن تمام ذرات مواد غذایی و پلاک را به خودی خود از بین نمی برد. وی توضیح می دهد: "جریان بزاق هنگام خواب یک فرد کاهش می یابد ، بنابراین مواد غذایی که شبانه روی دندان باقی می مانند ، شانس زیادی برای شروع یک روند تجزیه باکتریایی و ایجاد التهاب لثه دارند. به همین دلیل باید حتماً قبل از خواب نخ دندان بزنید تا باکتری ها و ذرات غذایی که ممکن است در طول روز روی دندان ها جمع شده باشد را از بین ببرید".

بیشتر بخوانید
ارسال نظر