کد خبر 395117

روشی برای مبارزه با هوس مواد قندی

بسیاری از افراد با وجود این که ناهار خورده‌اند باز هم احساس می‌کنند گرسنه مانده و سیر نشده‌اند. گاهی این میل با میل به مواد قندی تشدید و مشاهده می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، هوس قند باعث می شود به سراغ خوراکی هایی بروید که اغلب سالم نیستند. برای مثال میل به مصرف آب نبات، شکلات، کیک های مختلف و مواردی مشابه باعث می شود افراد پس از ناهار به شدت پرخوری کنند.

در چنین شرایطی احتمال بالا رفتن قند، اضافه وزن و مواردی مشابه تشدید می شود. بنابراین چه باید کرد؟ یک روش رایج برای حل این مشکل استفاده از ترفندهایی برای مبارزه با اشتهای قندی است. یکی از برترین خوراکی ها برای مبارزه با ولع قند نیز نعناع است. به همین دلیل است که برخی توصیه می کنند برای مبارزه با ولع قندی آدامس نعناعی بجوید یا با خمیردندان نعنایی مسواک کنید.

اما جویدن آدامس نعناعی خود می تواند باعث تشدید گرسنگی شود و از طرفی مسواک زدن نیز در هر شرایطی امکان پذیر نیست. بنابراین یک روش ساده و ارزان به شما پیشنهاد می کنیم؛ بوییدن نعناع یا استفاده از اسانس نعناع. درواقع کافی است نعناع را زیر بینی خود بگیرید و با کمک بوی نعناع بر اشتهای خود به مواد قندی غلبه کنید.

نعناع را می توانید در یک کیسه کوچک در کیف خود حمل کنید یا اسانس آن را روی لباسهای خود بپاشید یا حتی پس از غذا چند شاخه نعناع تازه بجوید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری