کد خبر 391812

با مالکان بزرگ‌ترین زمین‌های جهان آشنا شوید

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چه شخص یا گروههایی بیشترین زمین‌های دنیا را دارند وقتی صحبت از متراژ بالا می‌شود بسیاری از ما به هزار یا چند هزار متر زمین فکر می‌کنیم. اما این بار صبحت در مورد چندین هکتار زمین است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، دانستن این که مشاهیر یا گروههای سرشناس صاحب زمین هایی بزرگ باشند موضوعی عجیب نیست. با این وجود جالب به نظر می رسد که با هم وضعیت این افراد را بررسی کنیم:

758827_221

جف بزوس: 170،000 هکتار

 جف بزوس رئیس شرکت آمازون و یکی از چهره های سرشناس دنیای فناوری است. او لقب ثروتمندترین مرد جهان را به خود اختصاص داده است و بنابراین عجیب نیست که بدانیم یکی از بزرگ ترین مالکان زمین های خصوصی در ایالات متحده است. او نه تنها زمینهای شخصی و تفریحی متعددی دارد، بلکه یک پایگاه چند هزار هکتاری نیز دارد که  به عنوان پایگاه عملیاتی شرکت بلو اوریجین، سایت آزمایشگاهی و آزمایشگاه عملی فعالیت می کند.

758826_774

خانواده مک دونالد: 192000 هکتار

خانواده مک دونالد از خانواده های سرشناس ایالات متحده هستند که در محدوده کوه بروک و آلاباما ، ده ها هزار هکتار زمین دارند اما اصلی ترین املاک آنها در ایالت ماین است که از بزرگ ترین زمینهای جهان محسوب می شود.

758830_100

برت بلوندی: 2.4 میلیون هکتار

کارآفرین و مالک خرده فروشی سرشناس در استرالیا ، برت بلوندی ، در طی چند سال گذشته مجموعه ای از حماسه های محلی را در منطقه شمال استرالیا رقم زده و از سیستمهای مکانیزه دامداری تا توسعه زمین داری را ایجاد کرده است. شرکت اصلی اوBBRC Beef حدود 2.4 میلیون هکتار زمین در اختیار دارد.

758828_759

جینا راینهارت: 12 میلیون هکتار

ثروتمندترین فرد استرالیا یک زن موفق است که مالک شماره یک  زمینهای خصوصی این کشور نیز محسوب می شود. در سال 2016 معدن بزرگ جینا راینهارت ، به ارزش 14.8 میلیارد دلار (11.6 میلیارد پوند) ، با شرکت شانگهای CRED در چین وارد همکاری شد و بزرگترین زمین خصوصی شخصی که روی کره زمین قرار دارد را خریداری کرد.

758829_485

کلیسای کاتولیک: 71.6 میلیون هکتار

باور کردن این موضوع ساده نیست اما جالب است بدانید که کلیسای کاتولیک 71.6 میلیون هکتار  اراضی درجه یک را در اختیار دارد. نیازی به گفتن نیست که این یک رکورد خیره کننده در جهان است و کلیسای کاتولیک دارای زمینهای گسترده در کشورهایی مختلف از آلمان تا هند است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری