کد خبر 380643

جدیدترین سخنان حاجی میرزایی در مورد معوقات فرهنگیان

وزیرآموزش و پرورش خاطرنشان کرد: نیمی از پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی پرداخت شده است و انشالله نیم دیگر آن در هفته‌های آینده پرداخت خواهد شد و درخصوص معوقات حق التدریس و سایر معوقات، مذاکرات و هماهنگی‌هایی انجام شده است که در حال پیگیری هستیم تا سریع‌تر مشکل حل شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، محسن حاجی میرزایی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های کشور که در اردوگاه شهید باهنر درحال برگزاری است، با اشاره به قیام عاشورا، افزود: عاشورا یک واقعه بزرگ است که جلوه های ایثار و فداکاری بسیاری در خود دارد. در قیام عاشورا نوع مواجهه امام حسین علیه السلام، خانواده و یارانش در برابر شرایط موجود بسیار مهم و تاثیر گذار بود .

وزیرآموزش و پرورش در ادامه خاطر نشان کرد: بهره‌مندی انسان‌ها در پرتوی مواجهه با مشکلات آشکار می‌شود و این مواجهه عرصه بروز ظرفیت‌ها خواهد بود. الهام ما از قیام عاشورا این است که مجموعه ما هم با مشکلاتی روبرو است که از یک سو می‌تواند وسیله‌ای برای رفع مسئولیت باشد و از طرف دیگر در چنین عرصه‌هایی است که خلاقیت‌ها و اندیشه های بزرگ ظهور می کند.

حاجی میرزایی با اشاره به پروژه مهر،  اظهار کرد: در طی چند ماه گذشته روزهای پرکاری پشت سر گذاشته اید، که از همه افرادی که در ساماندهی نیروی انسانی و فضاهای آموزشی و همچنین برگزاری بازگشایی باشکوه مدارس تلاش کردند قدردانی می کنم .

وی تصریح کرد: از شما مدیران کل درخواست دارم با بهره گیری از ظرفیت ها و امور خلاقانه را معرفی کنید تا همگی از تجارب هم بهره مند شویم  .

وزیرآموزش و پرورش خاطرنشان کرد: نیمی از پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی پرداخت شده است و انشالله نیم دیگر آن در هفته‌های آینده پرداخت خواهد شد و درخصوص معوقات حق التدریس و سایر معوقات، مذاکرات و هماهنگی‌هایی انجام شده است که در حال پیگیری هستیم تا سریع‌تر مشکل حل شود.

حاجی میرزایی تأکید کرد: حل مقطعی مشکلات پرداخت‌ها را به سرعت انجام خواهیم داد اما باید بررسی کنیم که چرا بطور مداوم این مشکل وجود دارد تا برای بودجه سال٩٩ تمهیدی انجام گیرد که معوقات به سال های بعد کشیده نشود.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اصل سی قانون اساسی، اظهارکرد: طبق این اصل آموزش رایگان است، البته در مواردی نیاز به مشارکت داوطلبانه اولیا داریم که  شفافیت در دریافت کمک‌ها و هزینه‌ها را در دست اقدام داریم.

وی با اشاره به ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش، اذعان کرد: بین آمار آموزش و پرورش و سازمان اموراستخدامی فاصله هایی وجود دارد که از آقایان نوبخت و انصاری خواسته‌ام جلسه‌ای داشته باشیم تا به جمع بندی مشترک برسیم لذا دست‌یابی به چشم انداز مشترک کمک می‌کند تا از ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنیم .

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به سند تحول بنیادین، اظهار کرد: سند خوب و جامعی داریم و استقرار یک نظام و یک مجموعه خیلی دشوارتر از طراحی آن است و در حال حاضر در مرحله استقرار سند هستیم و باید تمام تلاش ما معطوف به اجرایی شدن آن  باشد، بنابراین راهی باید بیابیم که چگونه می‌توانیم سند را اجرایی کنیم و به دنبال نقاط ثقلی باشیم که با آنها می‌توان اهداف سند را پایه ریزی کنیم.

حاجی میرزایی با بیان اینکه بهره‌وری بسیار مهم است،گفت: متاسفانه بهره‌وری به درستی ادراک نشده است و در چهل سال اخیر بهره‌وری کل عوامل نزدیک به صفر بوده است و همواره در طول سال‌های اخیر ارزشی که از یک واحد سرمایه بدست می‌آوردیم کاهنده بوده است و این نشان می‌دهد در کشور موضوع بهره‌وری هنوز کاملا اجرایی نشده است.

وی تصریح کرد: با بررسی مطالعات و پژوهش‌های مختلف به این نکته کلیدی دست پیدا کردم که اصل اساسی در بهره‌وری تسهیم منافع است و در آموزش و پرورش بهره‌وری از نیروی انسانی، امکانات، تجهیزات و دارایی‌ها بسیار مهم است .

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در آموزش و پرورش جدید، وجه اجتماعی و اشتراکی آن بسیارمهم است،گفت: محصول آموزش و پرورش نیازمند ارتباط با تمام ذی نفعان است و اگر تعاملات و ارتباطات برقرار شود این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد و باید بدانیم که پیوند با صنعت،کشاورزی، سلامت، بهداشت و نهادهای حوزوی چگونه است  لذا برقراری پیوندها یک اصل است و هر مجموعه‌ای که توانسته ارتباطات خودش را توسعه دهد، موقعیت بهتر خواهد داشت .

وزیرآموزش و پرورش با اشاره به تعلیم و تربیت چندساحتی گفت: باید سطوح تعلیم و تربیت را به سطوح بالاترگسترش دهیم و در مسیر ساحت‌های سند تحول بنیادین پیش برویم لذا توجه به تمام ساحت‌های سند تحول مهم است.

وی با بیان اینکه زیر نظام‌های شش‌گانه سند تحول تصویب و ابلاغ شده است، اظهارکرد: اجرای زیر نظام‌ها جز اولویت‌ها است و مهمترین رکن آموزش و پرورش مدرسه است و تمام اتفاقات باید در مدرسه رخ دهد.

حاجی میرزایی در ادامه اضافه کرد: منظور از مدرسه بدون دیوار،گسترش ارتباطات مدرسه با خانواده، جامعه و منطقه است که با برنامه بوم، ظرفیتی در اختیار استان‌ها قرارگرفته است تا به این هدف دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه باید نقش مدرسه را توسعه دهیم،گفت: تربیت مدیر فوق العاده اهمیت دارد چراکه رکن اساسی است و ظرفیت‌های انسانی اعم از معلم و مدیر جانشین تمام کاستی‌ها هستند. همچنین  در سال‌های اخیر روسای  جمهور اذعان کرده‌اند که بزرگترین چالش کشور چالش مدیریت است .در مدیریت منابع انسانی، مالی و دارایی‌ها دچار مشکل هستیم که باید رفع شود.

وزیر آموزش و پرورش اذعان کرد: برای ثبات مدیریت، شایسته گزینی باید انجام بگیرد و در این مسیر باید برشاخص‌های صلاحیت تکیه کنیم لذا حداقل تغییرات را خواهم داشت مگر اینکه برایم آشکار شود و مطمئن شوم که تغییر جدید از فرد قبلی بهتر است .

وی با اشاره به نقش مهم معلمان در جامعه گفت: مجموعه مناسبات داخلی به نقش معلم آسیب رسانده است و عمیقاً اعتقاد دارم که معلمی نقشی بی بدیل است و باید همه خلاقیت‌ها را به میدان بیاوریم تا این جایگاه را به صدر بنشانیم چرا که منزلت و معیشت معلمان بسیار مهم است و درصدد هستیم قانون خاص برای معلمان داشته باشیم .

وی اظهارکرد: همه انبیا برای عدالت تلاش کرده‌اند که یکی از ارکان عدالت اجتماعی عدالت آموزشی است و باید تلاش کنیم تا عدالت آموزشی را به نحو موثری توزیع کنیم .

حاجی میرزایی تصریح کرد: مدارس دولتی اولویت اصلی است که باید برای استاندارد شدن آنها تلاش کنیم و بازسازی انگیزه‌ها انجام بگیرد تا رقابت صحیح و سالم صورت بگیرد و مدارس تلاش کنند ظرفیت های بهتر از خود نشان دهند تا کیفیت ها افزایش پیداکند .

وزیرآموزش و پرورش تصریح کرد: درآموزش و پرورش حضور خیرین ظرفیت بسیاربالایی است که باید از آن در جهت تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت استفاده کنیم و با آن‌ها گفت وگو کنیم تا به زمینه‌هایی که نیاز اصلی است هدایت شوند.

وی در ادامه اضافه کرد: تشکیل شورای آموزش و پرورش استان‌ها بسیار خوب است چرا که هرچقدر ایده‌های خوب وجود داشته باشید ظرفیت‌های بهتری مورد استفاده قرار می گیرد و در خواست دارم که شورا را تبدیل به مطالبات ملی نکنید چرا که شورا ظرفیت منطقه‌ای است .

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به  صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه، اظهار کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان روال خوبی در پیش گرفته است و سود خوبی دارد اما دو اتفاق مهم باید بیفتد و از آنجایی که ارزش برخی از دارایی ها بالا رفته است باید سهم فرهنگیان از ارزش افزوده این دارایی‌ها پرداخت شود .

وی در ادامه اضافه کرد: صندوق ذخیره فرهنگیان شرکت‌هایی داردکه در بورس هستند و باید سهام آن بین فرهنگیان توزیع شود و از دیگر ظرفیت‌های صندوق ذخیره فرهنگیان برای تامین مسکن فرهنگیان استفاده خواهیم کرد .

حاجی میرزایی با بیان اینکه سه اصل صداقت، صراحت و صمیمیت را سر لوحه برنامه‌های خود قرار خواهم داد،گفت: اگر صراحت قربانی شود، روابط تخریب می‌شود و البته در عین حال صراحت باید صداقت و صمیمیت داشته باشیم .

وی در پایان با اشاره به اینکه  هیچ انگیزه‌ای به جز خدمت ندارم، تاکید کرد: در سیاست گذاری‌ها برنامه محوری، پژوهش، مشارکت پذیری و گزارش دهی بطور منظم مدنظر است .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • م،،م
  ۳ ۱

  عاقبت تو را هم خواهیم دید حداقل از دید من معلم با28سال سابقه از این حرفهای قشنگ خیلی شنیده ام که متاسفانه به آن خوش بین نیستم ،چون بسیار دروغ ،دروغ،دروغ،از بالاترین مسئولین خود تحویل گرفته ام

 • محمدازتبریز
  ۲ ۰

  سلام آقای وزیردبیری ازتبریزناحیه۵هستم لطف کنید منبع دقیق و مطمئنی حداقل درادرات کل استانها معرفی کنید تا معلمین خبر موثق را از آن دریافت کنند تا کار حتمی انجام نشود منتشر نکنید تا آنهایی که نان به نرخ روز می خورند به خصوص نزدیک انتخابات سوی استفاده نکنند اعتماد ازدست رفته را جبران کنید این دنیا به پیامبر خاتم وفا نکرد به کسی هم رحم نخواهد کرد.

 • ناشناس
  ۲ ۰

  هزینه بیمه اتیه سازانمون را هم که زیر نظر صندوق ذخیره فرهنگیان هست را لطفا پرداخت کنید...از دیماه تا حالا هزینه مان را برنگرداندید.ولی هر ماه بابت بیمه از ما کم میکنید

 • معلم ایرانی
  ۳ ۰

  وای برما که چندسال عمرمون رو تو این آموزش وپرورش تلف کردیم وعمرمان همش به انتظار گذشت لعنت بر این زندگی معلمی با حاکمیت امثال حاجی بیزاری تف به شما وسیاستهایتان

 • فرهنگی
  ۱ ۰

  سلام وقت بخیر آیا فقط فرهنگیان تنها قشر کارمند و حقوق بگیر این جامعه می باشد به خدا خسته شدیم از این همه تکرار کلمه پرداخت مطالبات فرهنگیان همیشه ما در رأس اخباریم کمی آبرو داری کنید

 • معلم
  ۲ ۰

  هفته های اینده میشه یکسال بعد چرا دروغ میگین قرار بود شهریور ماه پرداخت شود

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام پاداش فرهنگیان را نگه داشتید وقتی پول از ارزش افتاد دادید الان یه فرهنگی دو تا پراید با پاداشش نمیتونه بگیره این ظلم به قشر مظلوم فرهنگی است چرا ادارات دیگر زود پرداخت میکنن واصلا هم رسانه ای نمیکنن ولی آموزش وپرورش بعد از یکسال تاخیر حالا نصفشو میده

 • ناشناس
  ۳ ۰

  وقتی پرداخت شد خودمون خبردار میشیم. لازم نیست این همه وعده و وعید بدید. هر کی این خبرها رو میبینه فکر می کته ما هر ماه داریم حقوق اضافه می گیریم.جالبه هیچ کس هم به کلمه معوقاتش دقت نمی کنه

 • بازنشسته فرهنگی منتظر پاداش
  ۰ ۱

  سلام_آقای حاجی میرزایی خیابان‌های سخت گیر راحت تر از پاداش دادن شما به مردم تسهیلات میدهندبخدازشته طلب یک فرهنگی را که ۳۰سال کم کردیدحالاقسطی بدین وباوعده و وعیدقباحت داره

 • ناشناس
  ۱ ۱

  من نمیدونم چرا هر وقت قرار است رتبه بندی یا پرداخت معوقات یا پاداش پایان خدمت و...در آموزش و پرورش انجام بشه اینقدر در تمام رسانه ها اعلام میشه من تا بحال نشنیده ام و ندیده ام که در رابطه با اضافه کار واضافه حقوق و....هیچ ارگان واداره ای در جامعه اینقدر در فضای مجازی و رسانه مطلبی درج یا بیان شود

 • ناشناس
  ۲ ۰

  سلام وادب
  هیچکس جز خدانمیتونه به فرهنگیان کمک کنه ،تا زمانی که مدیران اینچنینی داریم.
  وگرنه اینقدر شعار نمیدادن وعمل میکردن
  فرهنگیان باسابقه اندازه تازه کاران مشاغل دیگه حقوق میگیرن بدون مزایای آنها

 • علی معلم کرجی
  ۱ ۰

  معلمی عشق است هنر است اگر بعنوان شغل مینگری رهایش کن نشنیده بودی پسر جان عشق است عشق

 • ناشناس
  ۱ ۰

  رتبه بندی روهم گذاشتید همه بازنشست بشند بعدم بگیدبه کسی جزخودتون تعلق نمی گیره مجبورنیستیدوعده هایی بدیدکه نمی تونید عملی کنیدانقدرهم توبوق وکرنا نکنید

 • مهران
  ۴ ۰

  فاتحه آموزش و پرورشی را باید خواند که همیشه مهمترین دغدغه اش معوقات معلمینش بوده . دغدغه آمزش و پرورش باید به روز رسانی آخرین تکنولوژی آموزش دنیا برای مدارس باشد. ارتقاء علمی و به روز کردن دانش معلمینش باشد. به فکر راهکارهای نوین آموزشی با همکاری معلمانش باشد. نه اینکه هر کی اومده از بهبود معیشت معلم گفته آخرش هم وضع بدتر شده که بهتر نشده.

 • دبیر بازنشسته
  ۲ ۰

  صد سال دیگه هم این مملکت پیشرفت نخواهد کرد ....چون آموزش و پرورش درست نیست و نخواهد شد...حیف سی سال خدمت مفلسانه ....

 • ناشناس
  ۰ ۰

  جناب حاجی میرزایی خودت چیزی در حدود بالای ۲۰ سال از آموزش وپرورش دور بودی حال صحبت کم وکاستی می زنی ودر صلاحیت افراد در رٱس کار ددر وزارت مخصوصٱ مدیران شک داری؟ طی این دوسال جنابعالی باید از مدیران موفق در حال کار در وزارت آموزش وپرورش کسب تجربه کنی موفق وموید باشی.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ممنون آقای حاجی میرزایی

 • خپیت
  ۰ ۰

  دروغ دروغ دروغ چه واژه به جایی

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری