{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 375551

جالب است بدانید که مغول‏‎ها در تاریخ باستان هرگز لباس‎های خود را نمی‎شستند. باورتان می‌شود دلیل آنها فرار از حمله اژدها بود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، مغولها از ترس این که مبادا اژدهای احتمالی موجود در آب را عصبی کنند لباس های خود را درآب نمی شستند. این عقیده تا سالهای سال مانع از شستن لباسهای آنان بود.

 مغولها معتقد بودند که گروهی اژدها مسئولیت کنترل چرخه آبها را بر عهده دارند و در نتیه هیچ انسانی حق دارند در آب رودخانه حمام کند یا لباسهای خود را شستشو دهد. امپراتوری مغول ، بزرگترین امپراتوری سرزمینی در تاریخ جهان ، در سال 1206 تأسیس شد و قرن ها رونق داشت. مغول ها به خاطر موارد زیادی مانند تاکتیک های جنگی بی رحمانه ، گزارش های اطلاعاتی و سیستم های ارسال نامه از طریق پست مشهور بودند. با این حال ، آنچه بسیاری از مردم نمی دانند این است که آنها برخی از اقدامات بهداشتی را کمتر رعایت کرده اند.

بسیاری از مورخان اظهار داشتند که مغول ها به دلیل یک خرافات رایج هرگز لباسهای خود را نمیشستند. مغولان به این اسطوره اعتقاد داشتند که اژدها کنترل چرخه آب را انجام می دهد و شستن لباس یا حمام باعث آلوده شدن آب و اژدها می شود. همچنین گفته می شود که آنها تا زمانی که  لباسشان پوسیده نمی شد یا خود به خود از تنشان پاره و جدا نمی شد همان لباس را می پوشیدند. تنها استثنا در این مورد در جشنواره‌ها و سایر موارد خاص بود.

بعضی از مورخان اظهار داشته اند که مغول ها بوی بدی می دادند و وقتی یک انبوه مغول ها نزدیک مکانی می شد ، ابتدا بوی بد بدن آنها می رسید. گذشته از بهداشت شخصی آنها، بوی ناخوشایند بدن آنها را می توان به رژیم غذایی آنها که بیشتر شامل شیر مادیان ، گوشت فاسد شده، کشک خشک ، موش ، سگ ، ریشه درخت و شیر تخمیر شده بود ، نسبت داد. وقتی شیر مادیان در دسترس نبود ، آنها خون اسبهایشان را می نوشیدند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری