{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 330654

معاون وزیر ورزش و جوانان:

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: در خصوص وام ازدواج کار بی‌نظیری در دولت تدبیر و امید صورت گرفت و در حال حاضر پرداخت وام ازدواج به روز شده و حداکثر مدت انتظار جوانان یک ماه است.

به گزارش اقتصادآنلاین، محمدمهدی تندگویان - معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان در هفتاد و دومین جلسه ستاد امور ساماندهی به جوانان گفت: ما سال گذشته بحث‌های شبکه‌سازی تشکل‌ها را انجام داده‌ایم که یکی از دبیرخانه شبکه‌ها، استان گیلان بود و به عنوان میزبان کل کارآفرینان جوانان معرفی شد.

وی تصریح کرد: هفته آینده مرحله دوم این جلسات در استان گیلان برگزار می شود. چندین دوره آموزشی نیز در این استان انجام شد که به کارآفرینان مدارکی تحت پوشش دانشگاه تهران ارائه شده است. در عین حال جشنواره‌ای برگزار کرده‌ایم که در آن کارآفرینان برتر معرفی و حتی تعدادی از آنها به خارج از کشور اعزام شدند.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: شبکه‌های ما بسیار تخصصی و در بحث اشتغال جوانان رویکرد مثبتی داشته‌اند؛ چرا که با کمک‌های اعتباری و فنی‌ای که در اختیار استان‌ها قرار داده‌ایم، این روند رو به افزایش و ترقی است. بانک رسالت نیز در ایجاد اشتغال بسیار فعال است؛ به طوریکه از شهریور امسال تاکنون 600 نفر از طریق این بانک اشتغال مستقیم دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: در بحث ثبت شناسه سمن‌ها توافق آن با وزارت کشور انجام شد و ما انتظارمان این است که استان گیلان که جوان‌ترین استاندار کشور در راس مدیریت آن است، استان اول در حوزه ثبت شناسه جوانان باشد و همچنین در مجمع مشورتی جوانان نیز مکاتبات آن انجام شده و درخواست ما این است که از ظرفیت جوانان عضو سمن ها، حتما استفاده شود.

تندگویان در بخش دیگری از سخنانش به جمع بندی نظرات اعضا در موضوع ازدواج سفید پرداخت و گفت: ما به این بحث ورود علمی و پژوهشی داشتیم و کار را بر اساس تحقیق و پژوهش توسط اساتید دانشگاه آغاز کردیم و به دستور دکتر سلطانی فر نیز کارگروهی تشکیل داده ایم تا با محوریت مرکز مطالعات و پژوهش های راهبردی کار تیمی و علمی صورت بگیرد، اما بحث عملیاتی آن و اینکه این پژوهش‌ها چگونه مورد استفاده قرار گیرد باید در همین جلسات و با مشارکت همه دستگاه‌ها صورت پذیرد.

تندگویان با تاکید بر این که باید آسیب ازدواج سفید را به عنوان یک واقعیت در جامعه بپذیریم و برای آن چاره اندیشی کنیم، افزود: اگر برای این موضوع فکری نکنیم در چند سال آینده درگیر بحران‌ها و مسائل مختلف آن خواهیم شد.

وی ادامه داد: موضوع ازدواج سفید در شورای اجتماعی کشور هم مطرح شد و ما هم در حیطه مسئولیتی که داریم پذیرفتیم که در این خصوص کمک کنیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان این که آگاهی رسانی در خصوص آسیب‌های ازدواج سفید در فیلم ها و سریال ها به صورت مستقیم نمی‌تواند راهگشا باشد، افزود: باید با طرح برنامه‌های گفتمان محور طوری که قبح موضوع شکسته نشود، به آگاهی رسانی خانواده‌ها و جوانان نسبت به آسیب‌های فراوان ازدواج سفید عمل کنیم که امیدوارم با جمع بندی همه نظرات به راهکار خوبی در این زمینه برسیم.

وی همچنین با اشاره به اجرا نشدن قانون تسهیل ازدواج جوانان گفت: در این خصوص چندین جلسه با حضور دستگاه‌های متولی برگزار کردیم و تمامی موارد احصا شده و در جلسه بعدی ستاد به عنوان اولین دستور جلسه به بررسی راهکارها برای اجرای این قانون می‌پردازیم. برای اجرای این قانون رهبر معظم انقلاب نیز به شورای اجتماعی کشور تاکید کرده‌اند و مجلس هم به موضوع ورود کرده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: در خصوص وام ازدواج کار بی‌نظیری در دولت تدبیر و امید صورت گرفت و در حال حاضر پرداخت وام ازدواج به روز شده و حداکثر مدت انتظار جوانان یک ماه است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری