{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 295846

وزارت ورزش و جوانان الجزایر در پی انتشار گزارش هایی مبنی بر شیوع وبا در چهار استان همجوار پایتخت و مبتلا شدن ده ها نفر ، دستور تعطیلی و تخلیه آب استخرها در مرکز و چند استان دیگر کشور را صادر کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، وزارت ورزش و جوانان الجزایر اعلام کرده است این یک اقدام پیشگیرانه است و هنوز گزارشی در خصوص آلوده بودن آب استخرها وجود ندارد.

این روزها بازار شایعات شیوع بیماری وبا در الجزایر داغ است و به تیتر نخست روزنامه ها و رسانه های این کشور تبدیل شده است.

روز یکشنبه برخی رسانه های الجزایری نوشتند، وزارت بهداشت فرانسه از مسافرانی که از الجزایر به این کشور می روند، درخواست گواهی پزشکی عدم ابتلا به بیماری وبا می کند اما سفارت فرانسه این خبر را تکذیب کرد.

«مختار حسبلاوی » وزیر بهداشت الجزایر روز یکشنبه وعده داد طی سه روز مشکل بیماری وبا را حل می کند.

حسبلاوی در ادامه گفت،«عبدالعزیز بوتفلیقه » رئیس جمهوری الجزایر هر روز پیگیر این مساله است و با او در این خصوص و اقدامات انجام شده برای کنترل آن تماس می گیرد.

وزارت بهداشت الجزایر اعلام کرده است، تاکنون 49 نفر در چهار استان نزدیک به پایتخت به وبا مبتلا شده اند و دو نفر نیز جان باخته اند.

طی چند روز گذشته شایعاتی مبنی بر آلوده بودن آب لوله کشی منازل منتشر شد و مردم برای خرید آب معدنی به فروشگاه ها هجوم آوردند.

«جمال فورار» مدیر پیشگیری وزارت بهداشت الجزایر گفت که مواردی که در خصوص ابتلا به وبا در چهار استان ' البلیده'، ' تیپازه'، ' البویره' و 'الجزیره' گزارش شده، انگشت شمار بوده و اوضاع تحت کنترل است .

وزارت بهداشت الجزایر از مردم خواسته است تا اقدامات پیشگیرانه در این خصوص یعنی شستن دستان با آب و صابون ، دور نگه داشتن مواد غذایی تازه از مواد غذایی پخته شده، نگهداری غذاها در دمای مناسب ، عدم استفاده از آب چاه و همچنین خوب شستن میوه و سبزیجات انجام دهند.

درمان دربیمارستان های دولتی الجزایر رایگان است و بیمارستان ها هیچگونه هزینه ای از بیمارات دریافت نمی کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری