با احتمال پیروزی جو بایدن اتفاق افتاد؛

افزایش ۴درصدی نرخ طلا در هفته گذشته

با تضعیف ارزش دلار و افزایش احتمال پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهور ی آمریکا، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه افزایش یافت و بهترین عملکرد از ابتدای ماه جولای را ثبت کرد.

 به گزارش رویترز، با تضعیف ارزش دلار و افزایش احتمال پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه افزایش یافت و بهترین عملکرد از ابتدای ماه جولای را ثبت کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 1.69 دلار کاهش 1951.35 دلار فروخته شد. طلا طی هفته گذشته 3.9 درصد افزایش ارزش هفتگی را ثبت کرد که بیشترین میزان از اواخر ماه جولای به شمار می‌رود.

جیم وایکوف، تحلیلگر کیتکو گفت: «کاهش ارزش دلار و همچنین تقاضا برای طلا در بحبوحه بلاتکلیفی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و افزایش شمار مبتلایان به کووید 19، قیمت طلا را به بالاترین رقم در 6 هفته گذشته رساند.»

«بازار اکنون بر پیروزی بایدن حساب کرده که این امر به طرح های محرکی بیشتری از سوی دولت منجر خواهد شد.»

طلا که همیشه به مانعی در برابر تورم و کاهش ارزش ارز در نظر گرفته می‌شود، از ابتدای امسال تاکنون 28 درصد رشد قیمتی داشته که بیشتر این افزایش ناشی از اجرای محرک های عظیم در جهان برای کمک به اقتصادهای آسیب دیده از کروناست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر