کد خبر 395442

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

ارز چند نرخی شد/ کاهش قیمت دلار بانکی به ۱۲۱۰۰تومان

در ادامه قطعی اینترنت و عدم دسترسی صرافان به قیمت واحد درج شده در سایت صرافی ملی، امروز برای دلار و یورو نرخ‌های متفاوتی اعلام می‌شود.

اقتصادآنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ صرافی‌ها امروز هر کدام نرخ متفاوتی برای دلار و یورو اعلام می‌کنند و عدم دسترسی به اینترنت موجب اخلال در اعلام قیمت‌‌ها شده است؛ به گفته برخی از صرافان بهای دلار در معاملات امروز بین 12300 تا 12500 و یورو در محدوده 13300 تا 13600 تومان در نوسان است، این در حالیست که عده‌ای دیگر قیمت دلار را حتی تا 13هزار تومان بالا برده‌اند.

در این بین از زبان دلالان نیز قیمت‌های نجومی شنیده می‌شود، این دسته از معامله‌گران که در طول دو ماه گذشته با ثبات و کاهش نرخ ارز متضرر شده بودند حالا در صدد جبران آن برآمده و سعی در ایجاد اخلال در بازار ارز می‌کنند؛ برخی از دلالان با وجود کاهش بهای ارز در ساعات گذشته همچنان مقاوت کرده و قیمت دلار را برای فروش 12500 تا 12700 اعلام می‌کنند.

اما پیگیری خبرنگار اقتصادآنلاین از قیمت‌های لحظه‌ای بازار ارز حاکی از آن است که در این ساعت از معاملات (15:00) روز دوشنبه، بهای هر اسکناس دلار آمریکا با 300تومان کاهش نسبت به ابتدای روز به 12100تومان برای فروش و 12هزار تومان برای خرید در صرافی‌های مجاز بانکی رسید.

قیمت یورو نیز به همین میزان کاهش یافت و در حال حاضر قیمت فروش یورو 13300 و خرید آن از مشتری 13200تومان اعلام شده است.

بر این اساس، با وجود کاهش چشمگیر نرخ دلار و یورو نسبت به معاملات ابتدایی امروز و روز گذشته که به طور حتم ناشی از اقدامات موثر بازارساز بوده،  بازار ارز به دلیل شرایط حساس فعلی همچنان نیازمند حضور پرقدرت بانک مرکزی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری