کد خبر 390093

قیمت جهانی طلا افزایش یافت

قیمت هر اونس طلا امروز ابتدا تا رقم ۱۵۰۴ دلار و ۳۵ سنت بالا رفت که بالاترین رقم در طی ۲ هفته گذشته بود اما بعدا اندکی تعدیل شد و به ۱۵۰۱ دلار و ۷۰ سنت رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، در حالی که انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد آمریکا موجب تقویت احتمال کاهش مجدد نرخ بهره توسط فدرال رزرو در اواخر ماه جاری شده است، قیمت طلا روز جمعه به بالاترین رقم در طی 2 هفته گذشته رسید و در بالای 1500 دلار باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز ابتدا تا رقم 1504 دلار و 35 سنت بالا رفت که بالاترین رقم در طی 2 هفته گذشته بود اما بعدا اندکی تعدیل شد و به 1501 دلار و 70 سنت رسید. قیمت فلز زرد از ابتدای هفته جاری تاکنون 0.8 درصد افزایش یافته و در مسیر ثبت بیشترین افزایش هفتگی از هفته منتهی به 20 اوت تاکنون قرار دارد. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز امروز به رقم 1505 دلار رسید.

این دومین بار در طی 2 هفته گذشته است که قیمت طلا از مرز 1500 دلار عبور می کند. قیمت فلز زرد روز 7 اوت برای اولین بار در طی بیش از 6 سال گذشته به بالای 1500 دلار رسید و در روز 4 سپتامبر رکورد 1557 دلار را به ثبت رساند.

آمارهای جدید نشان می دهد که ثبت سفارشات جدید برای کالاهای سرمایه ای تولید آمریکا در ماه سپتامبر بیش از حد انتظار کاهش داشته و میزان صادرات نیز کاهش داشته است. این آمارها نشان می دهد که به دلیل تبعات ناشی از جنگ تجاری، حجم سرمایه گذاری تجاری همچنان پایین است.

فدرال رزرو آمریکا از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون دو نوبت نرخ بهره را کاهش داده است و با توجه به ادامه وضعیت نامطلوب اقتصادی و ادامه اختلافات تجاری، سرمایه گذاران انتظار دارند نرخ بهره یک نوبت دیگر کاهش پیدا کند. کاهش نرخ بهره موجب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شده و قیمت فلز زرد را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری