کد خبر 347003

رییس خانه معدن ایران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

لزوم توسعه صادرات محصولات معدنی در سال۹۸/ ضرورت تدوین برنامه ۳ساله در بخش معدن

رییس خانه معدن ایران بر لزوم توسعه صادرات محصولات معدنی در سال۹۸ تاکید کرد و گفت: اقدامات امسال باید بسیار روشن‌تر و جامع‌تر از سال۹۷ باشد.

اقتصادآنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ محمدرضا بهرامن در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادآنلاین با اشاره به اهمیت بخش معدن و همچنین تاکید وزیر صنعت بر توسعه این بخش در سال98،اظهار کرد: نگاه بخش معدن توسعه تولید است و بر این اساس ما باید در سال جاری به بخش صادرات مواد معدنی اهمیت ویژه‌ای قائل شویم زیرا صادارت مواد معدنی در شرایط تحریمی و اقتصادی، می‌تواند کمک قابل توجهی به کشور بکند.

وی ادامه داد: بخش معدن می‌تواند هم به صورت مستقیم و هم غیر مستقیم از طریق ارزش افزوده، کالا‌ها و نیاز صنایع کشور‌ و همسایه‌هایمان را نیز برطرف کند بنابراین باید برای این شرایط خاص، استراتژی بحران تعریف کنیم.

بهرامن عامل موفقیت در هر برنامه‌ای را بازنگری در عوامل بازدارنده دانست و گفت: باید تمام عوامل بازدارنده در بخش معدن را شناسایی و برای آن چاره‌اندیشی کنیم بر این اساس اعتقاد من بر این است که در بخش معدن باید یک برنامه سه ساله در جهت ایجاد نگاه توسعه‌ای تدوین شود زیرا آثار تحریم در بخش‌های مختلف تا سه سال آینده نمایان می‌شود و از این رو نمی‌توانیم بدون نقشه راه با شرایط مقابله کنیم.

رییس خانه معدن ایران تاکید کرد: به طور حتم اقدامات سال 98باید روشن‌تر و جامع‌تر از سال گذشته باشد و لازمه این امر مدیریت بهتر و توسعه صادرات است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر