کد خبر 283636

احیای ۵۰۰معدن کوچک، ۲۵هزار شغل ایجاد می‌کند

رئیس خانه معدن ایران: برنامه احیای ۵۰۰ معدن کوچک مقیاس، پیامدهایی مانند ایجاد ۲۵ هزار شغل را دربردارد که بیشتر در مناطق محروم این مهم تحقق می یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، محمدرضا بهرامن با بیان این مطلب، افزود: طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌مقیاس، نشانه اعتماد دولت به بخش خصوصی است و ثمره آن را به زودی می بینیم.

وی یادآور شد: طرح اولیه برای این کار، در مدت سه ماه به نتیجه رسید اما کمتر پروژه‌ای را می‌توان یافت که در مدت کوتاه به ثمر برسد و این مهم نشاندهنده اشتغالزایی بخش معدن است.

به گفته وی، امروز تصمیم‌سازان ما در استان‌ها کنار خانه های معدن ایستاده اند و از نگاه معدنکاران بخش خصوصی استفاده می‌کنند. 

رئیس  خانه معدن ایران تصریح کرد: چنانچه به دنبال احیای معادن کوچک هستیم، باید مسیر را برای معادن کوچک و متوسط باز نگه داریم.

وی تصریح کرد: امروز اقتصاد کشور شرایط ویژه و حساسی دارد اما وضعیت کسب و کار با رفع مشکلات تولید، بهبود می یابد.

بهرامن اضافه کرد: اجرای این طرح با همدلی و مشارکت همگانی، دستاوردهای خوبی در پی خواهد داشت و با فعال‌سازی معادن کوچک اشتغالزایی خوبی جریان پیدا می کند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت در تازه ترین گزارش خود از وجود بیش از سه هزار و 300 معدن فعال در کشور به همراه حدود 2 هزار معدن در حال تجهیز خبر داد. ایران با وجود 68 نوع ماده معدنی، بین 10 کشور شاخص از لحاظ تنوع این مواد جای دارد. 

بیشتر بخوانید
ارسال نظر