کد خبر 496252

بحران جدید در کابینه تدبیر و امید شکل گرفت؛

حاشیه‌ها از غیبت رزم حسینی در جلسه دولت

صحبت‌های روز گذشته محمود واعظی نشان می‌دهد که گویا اختلاف جدیدی در کابینه تدبیر و امید در ۶ ماه مانده به پایان دولت، شکل گرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، کمتر از 6 ماه به پایان کار دولت حسن روحانی باقی مانده است، مدتی که به تعبیر مقام معظم رهبری دولتمردان باید از آن به عنوان یک فرصت استفاده کنند، اما گویا دولت در همین ماه‌های پایانی خود درگیر حاشیه‌های جدیدی شده است.

حاشیه‌ها از غیبت رزم حسینی در جلسه دولت آغاز شد. او دیروز به جای شرکت در جلسه هیئت دولت به زادگاهش استان کرمان سفر کرده بود. موضوعی که برخی رسانه‌ها از آن به عنوان قهر وزیر صمت از دولت تعبیر کردند.

موضوع اختلاف قیمت گذاری دستوری فولاد، بین دو وزارتخانه مهم اقتصاد و صنعت است، آنها در روزهای اخیر یکدیگر را مورد نقد خود قرار داده‌اند، با این تفاوت که وزیر اقتصاد انتقادات خود را در جلسه دولت خطاب به روحانی و محمود واعظی مطرح می‌کند، اما وزیر صمت در نشست با خبرنگاران،‌ وزارت اقتصاد را مورد نقد قرار می‌دهد و این وزارتخانه را مسئول گرانی‌ها می‌داند.

موضوعی که دیروز، از محمود واعظی رئیس دفتر رییس جمهور درباره این اختلاف‌ها سوال کرد که رئیس دفتر رییس جمهور در پاسخ، انتقاداتی را متوجه وزیر صمت کرد که چرا او این مسائل را در حضور رسانه‌ها گفته است. (اینجا بخوانید)

واعظی به غیبت رزم حسینی در جلسه دولت نیز اشاره کرد و تصمیم‌گیری در این زمینه را به جلسات آتی با حضور وی موکول کرد.

حالا باید منتظر ماند و دید رزم حسینی به جلسات دولت برمی‌‌گردد و رییس جمهور اختلاف پیش آمده را چگونه حل خواهد کرد؟ اختلافی که بی‌شک دود آن به چشم سهامداران بازار سرمایه می‌رود، آیا سرنوشت رزم حسینی نیز به سرنوشت رضا رحمانی وزیر سابق این وزارتخانه که توسط رییس جمهور و با خواست واعظی کنار رفت، ختم خواهد شد؟

بیشتر بخوانید
ارسال نظر