کد خبر 466333

مدیر واحد گالوانیزه و ورق رنگی شرکت فولاد مبارکه مطرح کرد؛

تولید بیش از یک میلیون و ۵۷۵هزار تن محصول از ابتدای راه‌اندازی واحد ورق رنگی فولادمبارکه

خط تولید ورق رنگی با ظرفیت اسمی ۱۰۰ هزار تن در سال توسط شرکت C.M.I طراحی و نصب و با همکاری کارکنان شرکت در ۲۲ شهریور سال ۸۲ به بهره‌برداری رسید. در واحد ورق رنگی شرکت فولاد مبارکه از ابتدای راه‌اندازی تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۷۵ هزار تن محصول را روانه بازار مصرف کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، علیرضا گندمکار رییس واحد گالوانیزه و ورق رنگی شرکت فولاد مبارکه به مناسبت سالروز افتتاح واحد ورق رنگی شرکت در گفت وگویی این واحد را معرفی و از دستاوردهای آن سخن گفت.شرح آن در پی می‌آید؛

ورق رنگی از چه ویژگی‌هایی برخوردار است؟

امروزه استفاده از محصولات پوشش‌دار در صنعت افزایش یافته که یکی از دلایل مهم آن، ممانعت از تأثیر محیط و عدم تخریب و خوردگی فلز و در نتیجه افزایش عمر ورق و همچنین بهبود خواص زیبایی ‌شناختی آن است. از مزایای خط ورق رنگی قابلیت تولید ورق لمینیت جهت تولید لوازم خانگی و دکوراتیو و ورق embossed (نقش‌دار) است. در مرحله نهایی، ورق توسط کنترل کیفی مورد بازرسی قرار می‌گیرد و روی آن فیلم محافظ اعمال می‌شود.

محصولات پوشش‌داری که در فولاد مبارکه تولید می‌شوند، کدام‌اند؟

محصولات پوشش‌دار شرکت فولاد مبارکه شامل ورق قلع اندود، ورق گالوانیزه و ورق رنگی است که خط تولید ورق رنگی با ظرفیت اسمی ۱۰۰ هزار تن در سال توسط شرکت C.M.I طراحی و نصب و با همکاری کارکنان شرکت در ۲۲ شهریور سال ۸۲ به بهره‌برداری رسید. در ابتدای مسیر تولید، با توجه به عدم شناخت کافی از مزایای استفاده از این محصول در بازار و مشکلات ابتدایی، میزان تولید خط  ۲ تا ۵ هزار تن در ماه بود و این عدد در حال حاضر به حدود ۱۱ هزار تن در ماه رسیده است. واحد ورق رنگی شرکت فولاد مبارکه از ابتدای راه‌اندازی تاکنون بیش از یک میلیون و ۵۷۵ هزار تن محصول را روانه بازار مصرف کرده است.

در خـصوص قابلیت‌های این خط تولید و آخرین دستاوردهای آن توضیح دهید.

طراحی اولیه این خط، تولید محصولات ساختمانی بوده است. در راستای توسعه خط و تولید محصولات جدید و لوازم خانگی و دکوراتیو، واحد ورق رنگی پس از اضافه کردن تجهیزات تکمیلی و انجام پروژه‌های متعددی از قبیل نصب ضخامت‌ سنج آنلاین و Coating Cabin، ایجاد یا اصلاح خطوط پشتیبان و انبار، اقدام جهت نصب خط Recoiling و تکمیلی در کنار خط رنگی موجود و ...، در سال گذشته موفق به تولید محصول جدید لوازم خانگی گردید که هم‌اکنون جزو سفارش‌های تولید این واحد است.

وی در پایان گفت: ضمن قدردانی از زحمات همه همکارانی که از ابتدای راه‌اندازی این خط تاکنون در این عرصه نقش‌آفرینی کردند، امیدوارم روند روبه ‌رشد و موفقیت‌های واحد ورق رنگی تداوم داشته باشد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر