کد خبر 458775
به همت محققان پژوهشگاه مواد و انرژی

کاربرد معادن جدید کشور تعیین شد

محققان پژوهشگاه مواد و انرژی معادن جدید را شناسایی کرده و جهت تعیین کاربرد آن، این مواد را مورد بررسی و آزمایش قرار می‌دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حسین نورانیان، عضو هیئت علمی پژوهشکده سرامیک پژوهشگاه مواد و انرژی با اعلام این خبر گفت: در پژوهشگاه مواد و انرژی پروژه‌های قراردادی متعددی در مورد شناسایی و تعیین کاربرد مواد معدنی جدید انجام می‌گیرد که در این خصوص اخیراً یک نمونه از این مواد معدنی در حوالی تهران به نام معدن واوند ارجمند فیروزکوه در مقیاس آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به نتایج آزمون‌های انجام شده، معدن واوند ارجمند فیروزکوه در صورت فرآوری مناسب می‌تواند پتانسیل کاربرد به عنوان فیلر در صنایع پلیمری تیره رنگ، صنایع سیمان، محصولات پایه سیمانی و یا به همراه دیگر مواد معدنی در مصالح ساختمانی سرامیکی را داشته باشد.

بر اساس اعلام وزارت علوم، به گفته مجری این طرح، با توجه به نزدیکی این معدن به تهران و حجم ذخیره زیاد آن، در صورت سرمایه گذاری و به‌کارگیری آن در مقیاس نیمه صنعتی و سپس صنعتی می‌تواند علاوه بر کارآفرینی، ایجاد ارزش افزوده مناسبی داشته باشد.

ارسال نظر