کد خبر 455802

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس مطرح کرد؛

همگرایی منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس برای جذب سرمایه گذار در هرمزگان

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در دیدار با مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان بر همگرایی بیشتر در راستای جذب حداکثری سرمایه گذار در استان تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، حسن خلج طهرانی در دیدار با علیرضا محمدی کرجی ران، مدیر کل جدید بنادر و دریانوردی هرمزگان از اعلام آمادگی برای جذب سرمایه گذار در 23 طرح خبر داد و افزود: با وجود شرایط موجود اقتصاد کشور، زمینه‌ی سرمایه‌گذاری را در هرمزگان مهیا کرده‌ایم. افزایش و توسعه تعامل و همکاری فی مابین جهت جذب سرمایه گذار با توجه به ۳/۵ کیلومتر مرز مشترک مورد تاکید طرفین قرار گرفت و مقرر شد جلسات دوره‌ای مشترک برنامه ریزی گردد .

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس خواستار همکاری‌های گسترده‌تر سازمان بنادر و دریانوردی هرمزگان با این منطقه عظیم اقتصادی شد و اظهار داشت: همگرایی بیشتر به جذب حداکثری سرمایه‌گذار در استان منتج می‌شود.

وی با استناد به تعریف علمی بندر، منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس را یکی از بنادر استان هرمزگان خواند و افزود: از این ظرفیت می‌توان در راستای انجام امور ترانزیتی استفاده کرد.

خلج طهرانی اضافه کرد: با این حال برخی از تعرفه‌های سنگین بندری سبب شده است تا شاهد افزایش نارضایتی فعالان اقتصادی باشیم که این موضوع در جذب سرمایه گذار هم تاثیر منفی می‌گذارد.

وی در پایان بر اصلاح برخی از روند‌های معیوب این بخش در راستای ترغیب بیشتر فعالان اقتصادی داخلی و خارجی برای حضور در این حوزه تاکید کرد و گفت: امیدواریم در حرکتی تعاملی شاهد ایجاد جهش تولید در استان هرمزگان و تسهیل در امر سرمایه گذاری باشیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر